پیشنهاد سردبیرگردشگری

چشمه شمس؛ از جاذبه های دیدنی پارسیان در هرمزگان

چشمه شمس از جاذبه های دیدنی روستای بهده است که در شهرستان پارسیان در استان هرمزگان قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ شهرستان پارسیان یکی از شهرستان‌های استان هرمزگان در جنوب ایران است. مرکز آن شهر پارسیان است که فاصلهٔ آن تا بندر لنگه ۲۲۰ کیلومتر است. با توجه به اینکه این ناحیه گرم و مرطوب است، اما آب و هوای پارسیان از سایر نقاط استان معتدل‌تر است. شهرستان پارسیان جاذبه های دیدنی فراوانی دارد که چشمه شمس یکی از آنها است.

چشمه شمس

بهده یکی از روستاهای شهرستان پارسیان در غرب این استان است. روستاهای این مناطق هر کدام جاذبه های ناشناخته ای دارد که کمتر کسی اسم آن ها را شنیده یا برای دیدن آن ها به این مناطق آماده است. روستای بهده جاذبه های متنوع و زیبایی دارد که هر کدام در نوع خود منحصر به فرد هستند.

از جمله جاذبه های این منطقه می توان به چشمه شمس اشاره کرد.در منتهی الیه دره پاراو چشمه ‌ای پُر آب قرار دارد که چشمه شمس نام دارد. در گذشته این چشمه آبی فراوان داشت و آبشاری شگرف و زیبا بوجود آورده بود. متأسفانه با ماشینی شدن صنعت آب این چشمه به وسیله لوله به زمین‌ های پایین دست هدایت می ‌شود. در گذشته به وسیله جوی‌ های ساروجی و گربه روهایی که در مسیر قرار داشت آب آن به سوی زمین ‌ها و آسیاب های آبی هدایت و نخلستان های انبوه درون دره را سیراب می‌ کرد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا