پیشنهاد سردبیر

تغییر الگوی زندگی مردم در استان هرمزگان با استفاده از گاز شهری

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ فواد حمزوی با اشاره به نحوه تولید و توزیع سیلندرهای گاز حاوی گاز مایع (LPG) که این روزها در شهر بندرعباس به نوعی با کمبود مواجه شده و در بعضی محافل و فضای مجازی اسم شرکت گاز استان هرمزگان به عنوان متولی این امر خطاب می­شود، اظهار کرد: رسالت شرکت گاز استان هرمزگان ایجاد زیرساخت جهت توزیع گاز طبیعی به صنایع، شهر و روستاها بمنظور رونق تولید، رفاه حال شهروندان و استفاده مردم از این نعمت الهی و سوخت پاک است.

وی ادامه داد: این امر بدین معناست که شرکت گاز استان هرمزگان در تولید و توزیع سیلندرهای گاز مایع، هیچ دخل و تصرفی ندارد، زیرا کپسول های گاز مایع یکی از محصولات و فرآورده‌های نفتی است و توسط شرکت پخش فرآورده‌های نفتی به توزیع کنندگان تحویل داده می‌شود و توزیع آن توسط شرکت‌های خصوصی زیر نظر اداره کل صنعت، معدن و تجارت صورت می‌پذیرد.

حمزوی ضمن اشاره به این که در طول چند سال اخیر، اشتراک پذیری گاز توسط شهروندان یکی از دغدغه های شرکت گاز استان هرمزگان بوده، اظهار کرد: هزینه فراهم‌ کردن زیرساخت‌ها و گازرسانی به این مناطق نسبت به هزینه انشعابی که شهروندان پرداخت می‌کنند، بسیار متفاوت بوده، ضمن آن که هزینه علمک گذاری، نصب علمک، رگلاتور و هزینه نگهداری این وسایل به مراتب بسیار بیش‌تر و چندین برابر از مبلغ حق انشعاب است.

این مقام مسوول بیان کرد: شرکت گاز استان هرمزگان در راستای مسوولیت های اجتماعی خود و رفاه بیشتر مردم هرمزگان جهت استفاده از گاز شهری، به ایجاد زیرساخت ها و توزیع گاز شهری، انعقاد قرارداد با برخی بانک­ها جهت دادن تسهیلات به شهروندان متقاضی در خصوص  گازکشی در منازل آنها، اقدام کرده و بی شک با استفاده شهروندان از گاز طبیعی، الگوی زندگی آنان به سمت رفاه اجتماعی بهتر و بیشتر تغییر پیدا خواهد کرد و دیگر نیاز به رفت و آمدهای غیرضروری به خصوص در این ایام که با بیماری فراگیر کرونا دست و پنجه نرم می کنیم، جهت تعویض سیلندر گاز در بیرون از منزل نمی­باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان هرمزگان ضمن دعوت از اصحاب رسانه به عنوان پیشگامان و فرهیختگان جامعه، بیان کرد: امید است متولیان رسانه در استان بیش از پیش، فرزندان این دیار شور و شرجی را در مسیر تشویق مردم به استفاده از گاز شهری که همان سطح بالاتری از رفاه اجتماعی ترسیم شده را فراهم می کند، همیاری کنند و این موضوع را به مطالبه جدی و حق عمومی مردم تبدیل کرده و در این خصوص، قدم و قلم زنند تا از این چالش نیز، ظفرمندانه گذر کنیم.

این مقام مسوول افزود: در تلاشیم تا با استفاده مردم از گاز شهری، دغدغه و نگرانی آنها در خصوص تامین سیلندر گاز در محیط بیرون که می تواند یکی از پتانسیل‌های انتقال بیماری پاندومی ویروس کرونا  باشد، به کلی از بین برود و شاهد زندگی ایمن­تر و سالم تری برای شهروندان هرمزگانی با استفاده از گاز طبیعی باشیم.

وی در ادامه، افزود: شرکت گاز استان هرمزگان به عنوان متولی توزیع گاز شهری، آمادگی کامل خود را جهت تعامل بیشتر و بهتر با اصحاب رسانه و مردم شریف هرمزگان در خصوص اشتراک پذیری گاز اعلام می دارد و در این مسیر از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهد کرد.

رییس کارگروه اشتراک پذیری گاز شرکت گاز استان هرمزگان در ادامه، یادآور شد: طرح گازرسانی به سراسر شهر بندرعباس به ۸ فاز تقسیم شده و در حال انجام است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا