اجتماعیپیشنهاد سردبیرقشم

بارقه های امید در میزان پذیرفته شدگان آزمون سراسری توسط دانش آموزان قشم

بی شک، میزان پیشرفت هر کشوری، بستگی به میزان علم و دانش مردم آن کشور و علاقه و افزایش انگیزه آن در فرزندان آنهاست و این راهی است که در حال حاضر، چراغ راه بشریت در کشورهای پیشرفته و در حال توسعه می باشد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ دانشمندان و محققان ایرانی با توجه به تحریمات گسترده جهانی و فشار حداکثری به ملت آن، توانسته اند در سال های اخیر با پیشرفت روزافزون در مقولات مختلف علمی، حرف های زیادی در جوامع علمی دنیا داشته باشند و با تحقیقی کوتاه می توان در اکثر طرح های مشترک جهانی، دانشمندانی از این آب و خاک یافت که عِرق میهین دوستی خود را حفظ نموده و پس از فراگیری علوم روز دنیا، به وطن باز گشته و آن را در اختیار جوانان تشنه علم و دانش و فن آوری قرار داده اند.

جزیره قشم با وسعت گسترده خود و دارا بودن شهرها و روستاهای متعدد، در سال های اخیر شاهد تغییرات گسترده در وضعیت آموزش عالی از جمله گسترش واحدهای دانشگاهی و مراکز آموزشی بوده که به دنبال آن، موجبات ترغیب دانش آموزان و خانواده های آنان را نسبت به ادامه تحصیل فرزندان خود، فراهم نموده است. این وضعیت نسبت به دهه های قبل، اصلا قابل قیاس نبوده و هر انسان منصفی، اگر از دید منصفانه به موضوع بنگرد متوجه این تغییرات گسترده خواهد شد.

امسال نیز با حضور گسترده داوطلبان متقاضی ورود به دانشگاه ها در آزمون سراسری، شاهد قبول تعداد قابل توجهی از فرزندان مستعد این جزیره در رشته های پزشکی، مهندسی و علوم انسانی بوده ایم که نشان از جدیت این عزیزان در راه کسب علم و دانش دارد که جا دارد، از کادر آموزشی ایین عزیزان نیز در سطح مدارس قشم و همچنین توجه ویژه مسئولان و متولیان امر نسبت به آینده نگری فرزندان مستعد این جزیره، قدردانی نمود.

در پایان، از این عزیزان که مطمئناً سرمایه های علمی و مدیریتی آینده نزدیک این کشور خواهند بود درخواست می شود با همان جدیت و علاقه ای که اقدام به تحصیل و قبولی در رشته های مورد علاقه خود نموده اند، فردای پیشرفت و توسعه شهر و دیار خود را نیز با معلومات و دانش خود، به سرانجام مورد قبول رسانده و دین خود را به مردم خود، ادا نمایند.

با آرزوی موفقیت

 

به قلم مرتضی فاخری

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا