اجتماعیپیشنهاد سردبیرکرونا

ورود مسافر بدون تست منفی کرونا به هرمزگان ممنوع شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: ورود مسافر از مسیرهای هوایی داخلی، راه آهن و پایانه های مسافری بدون تست منفی کرونا از روز شنبه ۲۹خرداد به هرمزگان ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا،دکتر حسین فرشیدی روز جمعه در گفت و گویی افزود: نیروهای دانشگاه علوم پزشکی از تاریخ یاد شده برای نمونه گیری از مسافران، در فرودگاه ها، ایستگاه های راه آهن و پایانه های مسافری استان مستقر می شوند و فقط در صورت منفی بودن تست کرونا، به مسافران اجازه ورود داده می شود.

وی با تشریح وضعیت بحرانی کرونا در استان اجرای این طرح را بسیار ضروری توصیف کرد و خواستار همکاری و حمایت همه جانبه سایر نهادها و دستگاه های دولتی و مردم برای اجرای آن شد.

دکتر فرشیدی هشدار داد: اگر وضعیت کنونی ادامه پیدا کند با افزایش موارد فوتی و بستری روبرو خواهیم بود و مرگ و میر ناشی از کرونا در استان روزانه به بالای ۱۰نفر خواهد رسید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: این در حالیست که اگر رعایت پروتکل ها به ۵۰درصد برسد ، شیب بیماری در استان پس از یک ماه، ۵۰درصد کاهش خواهد داشت و چنانچه میزان رعایت شیوه نامه های بهداشتی ۲برابر بیش از میزان کنونی شود، از ۱۵تیرماه،تعداد بیماران بدحال و بستری و آمار فوتی ها به شدت کاهش خواهد یافت.

استفاده از دو ماسک در محل های شلوغ ضروری است

وی استفاده از ۲ماسک در محل های شلوغ، محدود شدن خروج از منزل فقط برای موارد ضروری و حیاتی ، تعطیلی کامل دید و بازدیدها و دورهمی ها و پیش بینی تهویه مناسب در محل های مختلف را از مواردی دانست که باید مورد توجه جدی همگانی قرار گیرند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد:سال گذشته فقط با سوش چینی کرونا در استان مواجه بودیم اما امسال همه موارد تشخیصی از نوع سوش انگلیسی با میزان ابتلا و سرایت بالاست که هر فرد آلوده ، در صورت رعایت نکردن کامل قرنطینه ، حداقل هفت نفر را مبتلا می کند و برهمین اساس با قطعیت اعلام می کنیم اگر یکی از اعضای خانواده مبتلا شود، تمام اعضای خانواده وی نیز آلوده به ویروس کرونا هستند.

به گفته دکتر فرشیدی هم اکنون میزان آلودگی در اداره های دولتی و به ویژه بانک ها به دلیل رعایت نشدن پروتکل ها و نبود تهویه مناسب زیاد است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: بر همین مبنا شیوه نامه نصب و بکارگیری سیستم های تهویه در ادارات را به ستاد استانی مدیریت کرونا ارائه داده و حتی نوع و قدرت مناسب دستگاه های تهویه را نیز مشخص کرده ایم.

وی با اشاره به رعایت نشدن بسیاری از مسائل ضروری برای کاهش کرونا در استان مانند، برپا نشدن مجالس عروسی و سوگواری، کنترل رفت و آمدهای جاده ای ، منع رفت و آمد شبانه شهری و حضور یک سوم کارمندان در ادارات اظهار داشت: اجرایی شدن هر یک از این موارد، متولیان خاص خود را دارد که در این زمینه با مشکلات مشهود و غیرقابل انکاری مواجه هستیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اضافه کرد: در هفته گذشته نیز شاهد تشدید موارد نقص پروتکل های بهداشتی بودیم و گزارش های زیادی از تجمع در ستادهای تبلیغاتی و پذیرایی و توزیع شام و نهار در ستادها رسید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا