پیشنهاد سردبیرهوا شناسی

هشدار زرد هواشناسی هرمزگان/ ماندگاری سرما و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی

هواشناسی هرمزگان اعلام کرد: از دوشنبه تا چهارشنبه شاهد ماندگاری هوای سرد در هرمزگان خواهیم بود و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس، کیانوش عارفی معاون هواشناسی هرمزگان صبح امروز در گفت‌وگویی در بندرعباس اظهار کرد: طی روز جاری وضعیت جوی آرام و پایدار همراه با ماندگاری هوای سرد مورد انتظار است و شرایط تردد های دریایی در محدوده ی سواحل هرمزگان مساعد خواهد بود، مناطق غربی جزیره لاوان  و شرق جاسک کمی متلاطم است.

وی افزود: به لحاظ دمایی، ضمن ماندگاری هوای سرد، به ویژه در مناطق شمالی استان، از اواخر هفته ی جاری، به تدریج افزایش نسبی دمای کمینه مورد انتظار است.

عارفی در بیان یک آینده نگری مهم بیان داشت: از روز جمعه، هشتم، تا روز یکشنبه، دهم بهمن ماه، در مناطق دریایی استان، به ویژه بنادر غربی، وزش باد نسبتا شدید شمال غربی سبب مواج شدن دریا و اختلال در تردد های دریایی خواهد شد.

معاون هواشناسی هرمزگان برای امروز تا چهارشنبه نیز تداوم ماندگاری هوای سرد را پیش بینی کرد که باید اقدامات احتیاطی از سوی کشاورزان برای جلوگیری از سرمازدگی محصولات کشاورزی به عمل آید.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا