اجتماعیپیشنهاد سردبیر

مشکل کمبود مرغ هرمزگان در روزهای آینده حل می‌شود

مدیرعامل اتحادیه مرغداران هرمزگان گفت: یک میلیون و ۷۸۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی در اردیبهشت ماه انجام شده که با وارد شدن آنها به بازار مشکل‌ کمبود مرغ در روزهای آینده حل می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، سید مرتضی موسوی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: اصل مساله کمبود مرغ در بازار به نبود واحد جوجه کشی در هرمزگان باز می‌گردد.

وی ادامه داد: این مساله با توجه به اینکه در اردیبهشت ماه سایر استان‌ها خروج جوجه یک روزه را ممنوع کرده بودند مشکل‌هایی برای مرغداری‌ها ایجاد کرد اما با این وجود جوجه ریزی انجام شد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران هرمزگان اضافه کرد: ۲سرمایه‌گذار برای ایجاد واحدهای جوجه کشی در شهرستان‌های بستک و بندرعباس مجوز گرفته‌اند که اکنون پیگیر راه‌اندازی واحدهای خود هستند.

موسوی  بیان داشت: به تازگی نیز واحد مرغ مادر در هرمزگان راه‌اندازی شده که محصول آن ۶ ماه آینده وارد بازار می‌شود که آن نیز برای تبدیل تخم مرغ نطفه دار به جوجه بایستی به واحدهای جوجه کشی سایر استان‌ها ارسال شود.

وی یاد آور شد: یک میلیون و ۴۸۰ هزار قطعه جوجه ریزی نیز در فروردین ماه انجام شد و با توجه به افزایش بالای نرخ ماهی که مردم را به سمت مرغ سوق داده کمبود مرغ به سرعت در بازار احساس می‌شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا