پیشنهاد سردبیرکرونا

محافظت از کودکان در برابر امیکرون

پزشک مرکز توسعه سلامت کیش گفت: شیوع سویه جدید ویروس کرونا " امیکرون " در کودکان نیز ممکن است منجر به بستری و مشکلات تنفسی شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از صداوسیما مرکز کیش، دکتر مریم ستاریان افزود: با توجه به شیوع ویروس امیکرون، کودکان نیز بسیار مستعد ابتلا هستند و لازم است والدین برای محافظت از خود و فرزندانشان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

وی گفت: خانواده ها استفاده از ماسک، تزریق نوبت دوم و سوم واکسن را جدی بگیرند.

دکتر ستاریان با اشاره به اینکه تکمیل دوره‌های واکسیناسیون شدت بیماری را کاهش می‌دهد، افزود: والدین از حضور کودکان در مراکز خرید، مهمانی‌ها و مکان‌های شلوغ خودداری کنند و شستشوی دست‌های کودکان با آب و صابون بسیار ضروری است.

وی افزود: اشخاص در صورت مشکوک بودن به بیماری و داشتن علائم سرماخوردگی در منزل بمانند.

دکتر ستاریان گفت: مادران هنگام در آغوش گرفتن کودکان و شیرخواران، از ماسک مناسب استفاده کنند و شیرخواران را به شکل مرتب با شیر تغذیه کنید.

وی تاکید کرد: قطره‌های مکمل آهن و ویتامین مورد تایید سازمان غذا و دارو در کودکان زیر دو سال استفاده شود و در کودکان بالای دوسال نیز تغذیه با مواد غذایی سالم مانند میوه، سبزیجات و آب میوه‌های طبیعی و خانگی انجام شود.

پزشک مرکز توسعه سلامت کیش گفت: والدین وسایل بازی کودکان را به طور مرتب شستشو و ضدعفونی کنند.

وی از مردم خواست واکسیناسیون و انجام امور بهداشتی و مراقبت‌های کودکان در زمان‌های تعیین شده را توسط مراقبین سلامت انجام دهند و در صورت بروز علائم بیماری مانند: آبریزش بینی، تب، سرفه، عطسه، اسهال، بی اشتهایی به نزدیک‌ترین مرکز خدمات سلامت یا پزشک مراجعه کنند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا