اخبار قشمپیشنهاد سردبیر

عضو شورای اسلامی شهرستان قشم: احداث پل خلیج فارس، توان رقابتی منطقه آزاد قشم را بالا می برد

میرعلی سلامی عضو شورای اسلامی شهرستان قشم گفت: آینده نگری و نگاه مثبت نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به پروژه ملی پل خلیج فارس، نویدبخش احداث پل خلیج فارس در آینده نزدیک می باشد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، میرعلی سلامی عضو شورای اسلامی شهرستان قشم در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ندای جزیره با اشاره به بازدید اخیر اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی از بندرپل گفت: آینده نگری و نگاه مثبت نمایندگان عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی به پروژه ملی پل خلیج فارس، نویدبخش احداث پل خلیج فارس در آینده نزدیک می باشد.

سلامی با قدردانی از پیگیری و اقدام عملی سازمان منطقه آزاد قشم در راستای احداث پل خلیج فارس، افزود: سازمان منطقه آزاد قشم تاکنون افزون بر ۲۰۰۰ میلیارد ریال جهت احداث پل خلیج فارس هزینه نموده است که متأسفانه طی سالیان اخیر بدلیل عدم تخصیص بودجه کافی، این پروژه ملی متوقف گردیده است و نگرانی های جدی از توقف این پروژه و هدر رفت بیت المال وجود دارد.

نائب رئیس شورای اسلامی شهر سوزا در ادامه گفتگو، رویکرد توسعه‌ای دبیر شورایعالی مناطق آزاد کشور را موجب امیدآفرینی در فعالان اقتصادی مناطق آزاد از جمله قشم دانست و گفت: خوشبختانه موضوع احداث پل خلیج فارس به عنوان یک پروژه ملی و مطالبه دیرین جزیره نشینان و مردم نجیب استان هرمزگان به عنوان یک اولویت مهم در دستور کار دبیر شورایعالی مناطق آزاد قرار دارد که امیدواریم ادامه روند احداث پل خلیج فارس در دولت فعلی آغاز گردد.

عضو شورای اسلامی شهرستان قشم در ادامه گفتگو به مزایای احداث پل خلیج فارس اشاره کرد و گفت: احداث پل خلیج فارس، که جزیره قشم را به سرزمین اصلی در پندرپل شهرستان خمیر متصل می نماید، موجب روانسازی و سهولت تردد هموطنان و گردشگران به جزیره قشم می گردد که این امر خود رونق اقتصادی و بهبود فضای کسب و کار را در قشم بهمراه دارد.

میرعلی سلامی ، دیگر مزایای مهم احداث طرح جامع پل خلیج فارس را بالا بردن توان رقابتی منطقه آزاد قشم نام برد و در تشریح این مزایا افزود: احداث پل خلیج فارس و ایجاد مسیر حمل و نقل ریلی و توسعه بندر کاوه سبب سهولت جابجایی کالا از قشم به سرزمین اصلی و بالعکس خواهد شد که این امر زمینه جذب سرمایه گذاری های گوناگون در منطقه آزاد قشم را فراهم خواهد آورد.

مدیرمسئول پایگاه خبری قشم ادامه داد: احداث پل خلیج فارس به منطقه آزاد قشم، فرصت نقش آفرینی بیشتری در جذب سرمایه گذاری خارجی خواهد داد و توان رقابتی منطقه آزاد قشم با دیگر مناطق آزاد تجاری و گردشگری را بالا خواهد برد.

عضو شورای اسلامی شهرستان قشم ، ضمن قدردانی از دغدغه مندی ، پیگیری های مجدانه و مطالبه گری امام جمعه شهرستان قشم در موضوع احداث طرح جامع پل خلیج فارس گفت: انعکاس آرزوی دیرینه مردم قشم و تاکید امام جمعه قشم بر احداث پل خلیج فارس در تریبون نماز جمعه، بیانگر نقش مهم و بی بدیل احداث پل خلیج فارس در توسعه و آبادانی جزیره قشم است که امیدواریم هر چه زودتر با نگاه مثبت و تدبیر دبیر شورایعالی مناطق آزاد و وزیر راه و شهرسازی به سر انجام برسد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا