امروز : ۲۴ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۳۵
صفحه نخست | اجتماعی | سه کودک مبتلا به سرخک در هرمزگان شناسایی شدند

سه کودک مبتلا به سرخک در هرمزگان شناسایی شدند

منتشر شده در ۵ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۱۷
کودک

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، دکتر فاطمه نوروزیان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:با توجه به برنامه واکسیناسیون عمومی کودکان و برنامه کشوری حذف سرخک، حتی یک مورد ابتلا به این بیماری از نظر پزشکی طغیان محسوب می شود.

وی تصریح کرد: به دنبال شناسایی سه کودک مبتلا به سرخک، در مجموع ۹۸کودک دیگر که با آنها در تماس بودند شناسایی شدند که هیچ یک از آنان مبتلا نبودند و مورد واکسیناسیون مجدد قرار گرفتند.

رییس روابط عمومی و امور بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی استان ادامه داد: از این تعداد از  ۲۰ کودک مشکوک نمونه گرفته شد که هیچ یک مثبت نبودند.

نوروزیان بیان کرد: بیماریابی خانه به خانه و آموزش چهره به چهره در مناطق محل سکونت کودکان مبتلا، از دیگر اقدامات دانشگاه علوم پزشکی در این زمینه است.

این مقام پزشکی از خانواده ها خواست که واکسیناسیون به موقع کودکان را جدی بگیرند و در صورت مشاهده تب به همراه دانه های جلدی در پوست کودک، ضمن جلوگیری از تماس کودک با دیگران، بلافاصله به پزشک مراجعه کنند.

رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت روز چهارشنبه ضمن اعلام هشدار نسبت به طغیان سرخک اظهار داشت: ۲۵بیمار در استان های هرمزگان، سیستان و بلوچستان ، خراسان رضوی ، تهران و آذربایجان شرقی مشاهده شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=5781

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *