اخبار قشمپیشنهاد سردبیر

تولد نوزاد نارس ۹۰۰ گرمی رئیس در بیمارستان پیامبر اعظم قشم

بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم از تولد نوزاد نارس ۹۰۰ گرمی در هفته سی‌ام بارداری مادر خبر داد و گفت: این نوزاد دختر، فرزند اول مادر ۱۹ ساله و ساکن در یکی از روستاهای قشم بود که با شکایت اولیه دردهای زایمانی به این مراکز درمانی مراجعه کرد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر مریم هروآبادی افزود: این نوزاد نارس ۳ روز به دستگاه کمک تنفسی (NCPAP) متصل بود که بعد از سپری شدن طول درمان سی و دو روزه با حال عمومی خوب و با وزن هزار و ۵۵۰ گرم ترخیص شد.

دکتر فرامرز صادقی متخصص اطفال و پزشک معالج نوزاد در این باره عنوان کرد: در مورد نوزادان نارس چالشهای بسیاری وجود دارد که مهمترین آنها مشکلات تنفسی و سپس تغذیه‌ای است.

 وی با بیان اینکه تولدهای کمتر از از ۳۷ هفته نارس اطلاق می‌شوند، افزود: نوزادان نارس مستعد عارضه‌هایی از جمله قلبی، بینایی، شنوایی، عقب ماندگی‌های ذهنی و … هستند که این مسئله باعث ایجاد هزینه‌هایی هم برای خانواده و هم برای دولت است لذا بهترین گزینه، پیشگیری از تولد نوزاد نارس میباشد، از جمله مهمترین عوامل تولد چنین نوزادی سن پایین مادر و سوءتغذیه و عدم انجام معاینات در دوران بارداری می‌باشد.

 در پایان رئیس بیمارستان پیامبر اعظم (ص) قشم از تمامی پرسنل بخش اطفال این مرکز درمانی که با تلاش‌های شبانه‌روزی خود بی وقفه در حال خدمت‌رسانی به جزیره‌نشینان هستند، تقدیر و تشکر کرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا