اخبار قشمکرونا

تزریق واکسن در قشم سرعت بیشتری می‌گیرد

فرماندار قشم گفت: با مجوز علوم پزشکی استان و واگذاری واکسن به بهورزان روستاها، تزریق واکسن کرونا در قشم سرعت بیشتری می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علیرضا نصری روز شنبه در ستاد مقابله با بیماری کرونا افزود: هم اکنون به افراد بالای ۵۰ سال در قشم و برای افراد بالای ۱۸ سال در جزایر هنگام و لارک واکسن کرونا تزریق می‌شود.

وی ادامه داد: واکسیناسیون جزایر هنگام و لارک تا پایان هفته به اتمام می رسد و مردم این دو جزیره نسبت به این بیماری مصون می‌شوند.

رییس ستاد مقابله با بیماری کرونای قشم تصریح کرد: در صورت مراجعه افراد بالای ۵۰ سال و واکسیناسیون بالای ۸۰ درصد در این رده سنی، تزریق واکسن افراد بالای ۴۸ سال در قشم آغاز می‌شود.

ممنوعیت سفر به قشم ادامه دارد

فرماندار قشم گفت: با تصمیم ستاد مقابله با بیماری کرونا و افزایش تعداد فوتی‌ها و بستری شدگان این بیماری، ممنوعیت سفر به قشم ادامه دارد.

وی افزود: در تمامی اسکله‌ها تردد مسافران رصد شده و از ورود مسافر و خروج شهروندان جزیره قشم به جز در موارد اضطراری جلوگیری می‌شود.

نصری با تاکید بر تداوم همکاری بین بخشی ادارات و نهادهای درگیر با بیماری ادامه داد: طرح شهید سلیمانی برای کنترل شیوع بیماری با جدیت دنبال شود تا افرادی که ناقل بیماری هستند در قرنطینه خانگی بمانند.

وی با بیان اینکه هرگونه تجمع موجب افزایش مرگ و میر ناشی از کرونا می شود تصریح کرد: با برگزار کنندگان عروسی و تجمع در قشم برخورد جدی می‌شود.

فرماندار قشم تاکید کرد: اقدامات بازدارنده شامل پلمب اصنافی که دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند با جدیت بیشتری دنبال شود.

وی افزود: هرگونه تجمع در قشم ممنوع است و دستورالعمل‌ها با دقت بیشتری انجام شود.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا