اخبار قشمقشم

مدارس هرمزگان آماده حضور دانش آموزان

به گزارش پایگاه خبری قشم ؛ به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز خلیج فارس، موسی دادی زاده چهارشنبه شب در برنامه گفتگوی خبری شبکه خلیج فارس گفت: در سال تحصیلی ۹۹ – ۱۴۰۰ تعداد ۳ هزار و ۴۰۰ مدرسه پذیرای بیش از ۳۸۰ هزار دانش آموز خواهند بود.

وی افزود : امسال را ۱۵ روز زودتر شروع کردیم که اگر دانش آموزان به علت تعصیلی زودهنگام سال گذشته کاستی و عقب ماندگی در دروس دارند، درس‌های عقب افتاده را جبران کنند و عقب افتادگی تحصیلی نداشته باشیم.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان افزود: شیوه نامه های بهداشتی همانگونه که از وزارت خانه ابلاغ شده است در همه مدارس رعایت می شود و به خانواده ها اطمینان می دهیم که همه مدیران و مسئولان برای حفظ سلامتی دانش اموزان تلاش کنند.

 بازگشایی مدارس برای کلاس اولی‌ها ؛ دادی زاده افزود : شیوه نامه های بهداشتی که از سوی وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش بعد از تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا در مدارس اجرایی می‌شود. در ۱۱ و ۱۲ شهریور ماه تمام رئوسای آموزش و پرورش از طریق ویدئو کنفرانس با وزیر ارتباط داشتند. تمام توصیه‌ها انجام شده و بازدیدها صورت گرفته است.

وی گفت : رعایت شیوه نامه های بهداشتی دو قسمت دارد بخشی در مدارس مورد توجه است و قسمت بعدی به عهده خانواده‌ها است.

دادی زاده گفت : خانواده‌ها موظف هستند هماهنگی لازم با سرویس مدارس  داشته باشند تا در زمان مناسب درب مدارس حضور داشته باشند و از ازدحام جلوگیری شود، دانش آموز با ماسک وارد شود ، در حوزه آموزش و پرورش وظیفه رعایت فاصله گذاری اجتماعی، گندزدایی مدرسه از کلاس‌ها تا محیط‌های باز مدرسه است.

دادی زاده افزود : در صورت ازدحام دانش آموزان درمدارس به دو گروه تقسیم خواهند شد. گروهی روزهای شنبه و دوشنبه و گروه دوم یکشنبه و سه شنبه به مدرسه خواهند رفت. همچنین در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه آموزش از طریق سامانه شاد برای دانش آموزان ابتدایی و متوسط اول برگزار خواهد شد.

دادی زاده افزود؛ در سال تحصیلی جدید مدت کلاس‌ها ۳۵ دقیقه است تا دانش آموزان مدت زیادی در فضای بسته نمانند و ساعت تفریح کلاس‌ها نیز همزمان نیست تا تعداد کمتری دانش آموز در حیاط باشند.

وی گفت : بر اساس دستورالعمل وزارت خانه باید در هر مدرسه به اندازه ۱۰ درصد شمار دانش آموزان ماسک در مدرسه تهیه شود تا در صورت نیاز در اختیار دانش آموزان قرار گیرد، اما در مدارس هرمزگان مقرر شده به اندازه ۲۰ درصد دانش آموزان ماسک برای مدارس تهیه و در مدارس باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت : سامانه جدید شاد فردا رونمایی خواهد شد که تلاش شده ایرادات سامانه قدیمی رفع شود
دادی زاده افزود: سیمکارت شاد نیز که فقط به فضای آموزش دسترسی دارد در دست طراحی است که توزیع می‌شود و اینترنت این سیم کارت برای دانش آموزان مدارس دولتی رایگان است.

وی گفت : از ظرفیت شبکه‌های سراسر صدا و سیما و شبکه استانی مرکز خلیج فارس نیز در آموزش غیر حضوری و مجازی استفاده می‌شود.
دادی زاده افزود: هر دانش آموز در استان یک اطلس ویژه دارد که مدیر مدرسه بر آموزش وی نظارت دارد تا اگر به آموزش حضوری و مجازی درسترسی نداشت درسنامه‌های آماده شده در اختیار وی قرار گیرد.

وی گفت : تمام تلاش ما رعایت شیوه نامه‌ها و در عین حال کاهش نیافتن کیفیت آموزش است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا