اجتماعیاخبار قشم

امام جمعه قشم: تبیین شاخص‌های اصلح از مهمترین وظایف رسانه ها در انتخابات است

امام جمعه شهرستان قشم گفت :تبیین شاخص‌های اصلح از مهمترین وظایف رسانه ها در انتخابات است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از بسیج، حجت الاسلام میثم تارم، امام جمعه قشم در گفت وگویی، افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری، منظور از دولت جوان، انتخاب فرد جوان نیست بلکه انتخاب افرادی است که شور و نشاط جوانی داشته باشند و با روحیه و انگیزه کافی به مشکلات کشور بپردازند.

وی ادامه داد: این انتخابات از چند جهت مهم و اثر گذار است که مهمترین آن اولین انتخابات ریاست جمهوری در گام دوم انقلاب است و جوانان می‌توانند این انتخابات را به نام خود به ثبت برسانند.

انتخابات علاوه بر تاثیرات ملی،برکشور های دیگر هم تاثیر گذار است

امام جمعه قشم تصریح کرد: پس از ۴۳ سال از عمر انقلاب، حضور پرشور و با عظمت مردم در پای صندوق‌های رای، پس از ترور ناجوانمردانه سردار شهید قاسم سلیمانی، تحریم‌های ظالمانه و شیوع ویروس کرونا، نشان از اعتماد و اعتقاد مردم به انقلاب اسلامی است و به همه دشمنان با صراحت اعلام می‌کند که در مقابل فشارها باز هم می‌ایستند.

حجت الاسلام تارم اظهار کرد: دشمنان انقلاب برای تحریم و جلوگیری از حضور حداکثری در تلاشند و همه رسانه‌های خود را در این راه بسیج کردند تا انقلاب اسلامی را نظامی غیرکارآمد و تاریخ گذشته معرفی کنند.

وی عنوان کرد: در مقابل بسیاری از دوستان این نظام، نهضت‌های مقاومت در منطقه و جهان، حرکت‌های بیداری اسلامی و مسلمانان جهان به حضور مردم در انتخابات امسال چشم دوخته و برای تقویت خود به این حضور نیازمندند.

امام جمعه قشم بیان کرد: انتخابات علاوه بر تاثیرات ملی، بر کشورهای دیگر نیز تاثیر دارد و بسیاری از کشورها پس از انتخابات ایران، برای انتخابات بعدیِ خود برنامه ریزی می‌کنند.

تارم اضافه کرد: از سوی دیگر، دولتی که با رای حداکثری و حضور پررنگ مردم بر سرکار آید، در سیاست خارجی، تعاملات بین المللی و مذاکرات حساس با پشتوانه مردم کشور، عنصری قوی شناخته شده و امنیت و اقتدار را برای کشور به ارمغان می‌آورد.

نقش مهم رسانه ها در انتخابات

وی در مورد نقش رسانه‌ها و نخبگان جامعه در معرفی کاندیدای اصلح نیز گفت: رسانه‌ها و نخبگان به ویژه دانشگاهیان و اهل تفکر جامعه، در مدت زمان اندک معرفی کاندیداهای ریاست جمهوری باید سوابق و توانایی کاندیداها را به مردم انتقال دهند.

امام جمعه قشم، ۲ نقش برای رسانه‌ها در انتخابات برشمرد و اشاره کرد: اولین نقش رسانه‌ها دعوت به حضور حداکثری در انتخابات است که باید با تهیه مطالب و نشان دادن برجستگی‌ها و ثمرات انقلاب، مردم را در این روز سرنوشت ساز به پای صندوق رای بیاورند.

حجت الاسلام والمسلمین دکترتارم ادامه داد: نقش دوم رسانه‌ها نیز راهنمایی، معرفی و اعلام شاخص‌های انتخاب صحیح است که تحلیل‌ اطلاعات، اطلاع رسانی به موقع و معرفی کاندیدای توانمند را نیز در پی دارد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در شعارهای انتخاباتی این رسانه‌ها هستند که می‌توانند ابتدا به عنوان تحلیلگر شعار و کاندیدا عمل کرده و سپس مطالبه‌گر شعار منتخبان باشند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا