اجتماعیپیشنهاد سردبیرکرونا

استاندار: یک هزار و ۲۰۰ تخت اضطراری به ظرفیت درمان هرمزگان اضافه شود

استاندار هرمزگان با ابراز نگرانی از روند افزایشی ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در استان، گفت: باید تا ۲ هفته آینده یک هزار و ۲۰۰ تخت اضطراری برای مقابله با کرونا به ظرفیت درمانی استان اضافه شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، فریدون همتی شنبه شب در حاشیه بازدید از نمایشگاه بین المللی هرمزگان افزود: دستگاه های اجرایی باید در اقدامی جهادی، حداکثر ظرف ۲ هفته آینده تا یک هزار تخت برای بستری و قرنطینه افراد مبتلا به کرونا در این محل آماده کنند.

وی بیان داشت: با بکارگیری ظرفیت ۲۰۰ تخت بیمارستان نیروی دریایی ارتش نیز در مجموع یک هزار و ۲۰۰ تخت اضطراری در استان هرمزگان ایجاد خواهد شد.

استاندار هرمزگان با اشاره به شرایط بحرانی کرونا در استان تصریح کرد: شرایط فعلی بدون همکاری مردم قابل کنترل نیست و باید سطح رعایت پروتکل‌ها جهش قابل توجهی داشته باشد تا بتوان به بهبود روند فعلی امیدوار بود و امیدواریم با رعایت پروتکل‌ها توسط مردم نیازی به افزایش تخت نباشد.

بر اساس ارزیابی‌های انجام شده، میزان رعایت پروتکل‌ها در استان، هرمزگان کمتر از ۴۰ درصد است و روند ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در ۲ هفته اخیر به طور بی سابقه و نگران کننده‌ای افزایش یافته است.
 

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان، رییس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان، رییس دانشگاه علوم پزشکی، مدیرعامل شرکت توزیع برق هرمزگان و برخی دیگر از مدیران استانی نیز  در بازدید از این نمایشگاه حضور داشتند.
 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا