اجتماعیپیشنهاد سردبیر

هرمزگان در انتظار باران/ توصیه های مهم هواشناسی

کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: خروجی مدلها و نقشه های هواشناسی نفوذ و فعالیت سامانه بارشی را برروی استان هرمزگان طی امروز و فردا شنبه، 24 آبان ماه، نشان می دهد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ مجتبی حمزه نژاد افزود: در این مدت برای استان افزایش و گذرابر، وزش باد و درغالب نقاط طی ساعاتی رگبار باران گاه رعد و برق پیش بینی می شود.
وی گفت: وقوع باران طی روز جمعه در مناطق غربی، شمالی و جزایر غربی استان و طی روز شنبه در مناطق مرکزی، شرقی و شمالی استان و تنگه هرمز پیش بینی می شود.
حمزه نژاد افزود: با توجه به رخداد بارش بیشتر در استان کرمان، احتمال سیلابی شدن مسیلها و رودخانه های فصلی در مناطق شمالی استان دور از انتظار نخواهد بود. توصیه می شود از قرارگیری در حریم رودخانه های فصلی خودداری شود.
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: امروز دریا کمی مواج خواهد بود. ساعات بعداز ظهر شنبه خلیج فارس با افزایش بادهای شمال غربی متلاطم خواهد شد.

به گفته حمزه نژاد روز یکشنبه با نفوذ زبانه های سامانه پرفشار برروی مناطق شرقی و مرکزی استان، تنگه هرمز، دریای عمان و شرق خلیج فارس افزایش سرعت بادهای شمال شرقی پیش بینی می شود که سبب مواج شدن دریا بویژه در نیمه ابتدایی روز می شود.
وی افزود: بیشینه سرعت باد تا ۵۰ کیلومتر بر ساعت و افزایش ارتفاع امواج دریا، بیش از ۱٫۵ متر پیش بینی می شود.ساعات بعد از ظهر از میزان سرعت این باد کاسته خواهد شد. توصیه می شود تمهیدات لازم در بنادر استان صورت پذیرد و شناورهای سبک و صیادی از تردد دریایی طی روز یکشنبه در ساعات صبح تا ظهر خودداری نمایند.
حمزه نژاد گفت: از نظر دمایی طی امروز و فردا کاهش نسبی دمای بیشینه و از روز یکشنبه تا اواسط هفته بتدریج کاهش دمای کمینه و رطوبت نسبی هوا پیش بینی می شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا