پیشنهاد سردبیرکرونا

۲ هزارو ۳۰۰ مددجوی زندان‌ های هرمزگان به مرخصی می‌روند

رییس کل دادگستری هرمزگان ضمن بررسی درخواست‌ها و پرونده قضایی مددجویان گفت: به مناسبت ماه محرم با مرخصی ۲ هزار و ۳۰۰ مددجو در زندان های استان موافقت شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، علی صالحی روز شنبه در دیدار چهره به چهره با مددجویان زندان بندرعباس و بررسی مشکلات قضایی آن‌ها افزود: این مددجویان به مدت ۱۵ روز به مرخصی می روند.

وی بیان داشت: از همه ظرفیت‌های قانونی برای کمک به آزادی زندانیان و کاهش مجازات حبس و همچنین کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها استفاده می‌شود.

رییس کل دادگستری هرمزگان اظهارداشت:امنیت مردم خط قرمز دستگاه قضایی است و این ارفاق قانونی شامل سارقان سابقه دار و مسلح، قاچاقچیان مواد مخدر و اسلحه و کسانی که به هر نحو امنیت مردم را سلب می‌کنند، نمی‌شود.

تخفیف مجازات به زندانیان در مسیر اصلاح اعطا می‌شود

مدیرکل زندان‌های هرمزگان نیز گفت: عفو، تخفیف مجازات و استفاده از سایر تاسیسات قضایی تنها به زندانیانی اعطا می‌شود که در مدت حبس مورد اصلاح و بازسازی قرار گرفته و از اعمال و رفتار گذشته پشیمان شده اند.

مصطفی کیشانی افزود: شرایط و امکانات لازم برای باز پروری مددجویان در زندان‌های هرمزگان فراهم شده است و پرونده افرادی که شرایط لازم را دارند به مقام‌های قضایی جهت برخورداری از رافت اسلامی ارسال می‌شود.

رییس کل دادگستری هرمزگان به همراه مدیرکل زندان‌های استان، دادستان بندرعباس و جمعی از قضات محاکم قضایی از زندان بندرعباس بازدید کردند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا