اجتماعیپیشنهاد سردبیر

مواد اولیه واحد های روی استان هرمزگان به سرعت تامین می‌شود

مشکلات واحد های روی بندرعباس و قشم در نشستی با سرپرست معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت مورد بررسی قرار گرفت و نهایتا مقرر شد به قید فوریت مواد اولیه به شرکتهای روی مستقر در استان تخصیص داده شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از  تسنیم از بندرعباس، مشکلات واحد های روی بندرعباس و قشم در نشستی با سرپرست معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت مورد بررسی قرار گرفت.  

این نشست که عصر امروز با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان و معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری هرمزگان و مدیران شرکت‌های روی استان با سرپرست معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن وتجارت صورت گرفت، به بررسی مشکلات واحد های روی استان پرداخته شد.  

رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان اظهار داشت: شرکت تولیدروی بندرعباس و شرکت ذوب و احیا روی قشم از واحد های تولید کننده شمش روی مستقر در این استان هستند.

خلیل قاسمی افزود: شرکت روی بندرعباس با ظرفیت اسمی 18 هزار تن و شرکت ذوب و احیاءروی قشم با ظرفیت 24 هزار تن در سنوات اخیر در تخصیص سهمیه مواد اولیه با روند کاهشی مواجه بودند.

وی در ادامه به تصمیمات اتخاذ شده در این نشست پرداخت و بیان داشت: مقرر شد به قید فوریت مواد اولیه به شرکتهای روی مستقر در استان تخصیص داده شود.

قاسمی ضمن اشاره به اهمیت حفظ تولید و اشتغال واحدهای صنعتی روی در استان، افزود: تخصیص یک واحد معدن خاک روی در استان‌هایی که ظرفیت این نوع ماده معدنی را دارند، برای کارخانجات روی استان هرمزگان از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح شد تا پس از بررسی این امر صورت گیرد.

 

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا