پیشنهاد سردبیرهوا شناسی

سیل هرمزگان| بارش‌ها امشب و فردا در هرمزگان شدت می‌یابد

معاون عمرانی استانداری هرمزگان گفت: سامانه بارشی اخیر در استان هم اکنون در حال تغذیه رطوبت است و بارش‌ها امشب و فردا در کل هرمزگان شدت بیشتری خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس، رضا مدرس معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری هرمزگان ظهر امروز در گفت‌وگویی در بندرعباس اظهار کرد: سامانه بارشی کنونی بر فراز استان بر اساس اعلام هواشناسی در حال تغذیه رطوبت است و طی امشب و فردا (سه شنبه) فعالیت شدیدتری در استان خواهد داشت.

وی با بیان این که سامانه بارشی اخیر در میناب و رودان بیش از 100 میلی متر تاکنون بارش داشته است، عنوان داشت: شدت بارش‌ها در جنوب استان کرمان بسیار بالا بوده به طوری که هیچ رودخانه فصلی در میناب و رودان نیست که حامل سیلاب نباشد.

معاون استاندار هرمزگان همچنین گفت: امشب بارندگی شدیدی در تمامی شهرهای استان خواهیم داشت و احتمالا مجبور خواهیم بود تا شدت خروجی سدهای استان را نیز افزایش دهیم و لذا حجم رواناب جاری در پایین دست سد استقلال میناب و سد شمیل و نیان بالاست و از مردم می‌خواهیم به هیچ وجه به آبنماها و کانون‌های خطر نزدیک نشوند.

مدرس از اعلام هشدار نارنجی به تمامی دستگاه‌ها و اعلام آماده‌باش کامل به دستگاه‌های امدادی خبر داد و گفت: در تخلیه یکهزار نفر از اهالی روستاهای مازغ بالا و پایین و تمبک شاهد همکاری بسیار نزدیک سپاه و بسیج بوده‌ایم و امیدواریم که بتوانیم در ساعات آینده نیز با همکاری هرچه بیشتر دستگاه‌های امدادی از حجم خسارات به مردم بکاهیم.

وی همچنین از تلاش اکیپ‌های برق و آب برای وصل کردن آب مناطق دچار قطعی خبر داد و عنوان داشت: در برخی مناطق شاهد سیلاب هستیم که خطوط انتقال را آسیب زده است و باید اصلاح وضعیت شبکه در این مناطق مجبوریم تا پایان بارش‌ها و فروکش‌کردن رودخانه‌ها و مسیل‌ها صبر کنیم.

معاون استاندار هرمزگان به مردم هشدار داد تا بارش‌های شدید در فردا (سه شنبه ) را جدی بگیرند.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا