اخبار قشمپیشنهاد سردبیرقشم

سند چشم انداز تحول فرهنگی قشم تدوین می‌شود

رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم گفت: با مطالبه امام جمعه و کمک سایر نهادهای متولی، سند چشم انداز تحول فرهنگی این شهرستان با محوریت این واحد دانشگاهی تدوین می‌شود

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، حمید رستمی جاز روز شنبه در گفت و گویی افزود: پیش سند این چشم انداز در حال تنظیم و آماده ابلاغ به سازمان‌هاست تا نسبت به تکمیل اطلاعات مورد نیاز اقدام شود.

رستمی ادامه داد: یکی از مهمترین وظایف این سند که به دانشگاه سپرده شد بررسی چالش‌ها و اطلاعات موجود است.

وی تصریح کرد: از همه افراد صاحب فکر و علم به ویژه رسانه‌ها خواستاریم تا با ارایه دغدغه‌های خود ما را در این امر یاری کنند.

امکان برگزاری مسابقات ملی در قشم وجود دارد

رییس دانشگاه آزاد قشم گفت: با توجه به سایت ۷۸ هکتاری دانشگاه آزاد، آب و هوای مناسب و زیرساخت‌های گردشگری، امکان برگزاری مسابقات ملی در این جزیره وجود دارد.

وی افزود: بهترین سالن ورزشی استان هرمزگان در دانشگاه آزاد واحد قشم ساخته شده است که می‌تواند میزبان برگزاری این مسابقات باشد.

رستمی ادامه داد: این واحد دانشگاهی از نظر امکانات ساختاری و فیزیکی یکی از بهترین واحدهای جنوب کشور به حساب می‌آید.

مرکز تحقیقات شیلات و علوم دریایی در قشم ایجاد می‌شود

رییس دانشگاه آزاد قشم گفت: مرکز تحقیقات شیلات و علوم دریایی در قشم از برنامه های در دست اقدام این واحد دانشگاهی است که در دو واحد بندرعباس و قشم راه‌اندازی می‌شود.

وی افزود: با نگاه کلان دانشگاه آزاد کشور، مقرر است آمایشی منطقه‌ای و سرزمینی انجام شده و بنا بر نیاز هر منطقه‌، رشته و مهارت‌های جدید اضافه شود.

رستمی تصریح کرد: در این منطقه نیز علاوه بر توسعه رشته‌های تکمیلی و پزشکی، رشته‌های اقتصاد دریا و شیلات نیز به مجموعه رشته‌های این واحد دانشگاهی افزوده می‌شود.

وی تاکید کرد: علاوه بر این مراکز رشد و شرکت‌های دانش بنیان در دانشگاه آزاد فعال شده تا امکان حمایت و تجاری‌سازی محصولات تولیدی در قشم ایجاد شود.

دانشگاه آزاد قشم دارای ۱۲ هیات علمی رشته پزشکی و ۵۹ رشته غیر پزشکی و بیش از ۶ هزار دانشجو است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا