اخبار قشمپیشنهاد سردبیرکرونا

روزانه یک هزار و ۵۰۰ قشمی واکسن کرونا دریافت می‌کنند

رییس شبکه بهداشت و درمان قشم گفت: هم اکنون روزانه به طور میانگین یک هزار و ۵۰۰ دُز واکسن کرونا به مردم تزریق می‌شود که در برخی روزها این تعداد به ۲ هزار و۷۰۰ دُز می‌‍‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، حمیدرضا بهزادی رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم، روز چهارشنبه در نشست ستاد کرونای قشم افزود: ظرفیت تزریق بیشتر واکسن وجود دارد که تحقق آن به استقبال مردم و وجود واکسن بستگی دارد.

وی ادامه داد: هم اکنون افراد متولد سال ۱۳۶۷ به بالا واکسینه می‌شوند که امید است از هفته آینده افراد بالاتر از ۱۳۷۰ زیر پوشش قرار بگیرند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم تصریح کرد: در هفته اخیر ۴۹ بیمار کرونا بستری شدند که در همسنجی با هفته پیش از آن یک سوم کاهش نشان می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۴۶ بیمار کرونایی در بیمارستان بستری هستند، تصریح کرد: این امر نشان از آن دارد که پیک مربوط به سویه دلتای ویروس کووید پشت سر گذاشته شده است.

بهزادی افزود: تا کنون ۴۸ هزار و ۴۰۰ دُز واکسن به مردم قشم تزریق شده است که ۱۴ هزار نفر هر ۲ دُز را دریافت کرده اند.

رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان قشم خاطر نشان کرد: تا کنون ۲۱۶ فوتی در شهرستان قشم بر اثر ابتلا به کرونا ثبت شده است که ۱۲۱ نفر از آنان از ابتدای سال جاری تا کنون وفات کرده اند.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات سواحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا