اجتماعیپیشنهاد سردبیر

امام جمعه اهل سنت بندرعباس:باید قدردان خادمان به جامعه بود/ فرهنگ سپاسگزاری را قدر بدانیم

امام جمعه اهل سنت بندرعباس گفت: تغییرات مدیران‌ و ائمه جمعه نباید با بی احترامی و بی توجهی به زحمات آن فرد همراه باشد.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از فارس از بندرعباس، شیخ سید عبدالباعث قتالی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت بندرعباس اظهار کرد: حسن ظن و نداشتن بد بینی باعث بهبود روابط اجتماعی می شود. یک فرد مومن به همه حسن ظن دارد و بدون دلیل نسبت به کسی بد بین نیست.

وی افزود: بسیاری از اختلافات اجتماعی و خانوادگی محصول بدبینی‌های بی جا و بدون دلیل روشن است. نیک است از قضاوت‌های شتاب‌زده نسبت به هم خودداری کنیم و قبل از هرگونه اظهار نظری در مورد افراد درست موضوع را بررسی کنیم.

به گفته امام جمعه اهل سنت بندرعباس، رواج برخی بد اخلاقی ها در جامعه آفتی برای جامعه و سبب بوجود آمدن برخی کدورت‌ها می شود و از جمله آن می‌توان به بدبینی و قضاوت های سریع و بدون دلیل اشاره کرد.

شیخ قتالی ادامه داد: وقتی کسی در سمتی بوده و به جامعه خدمت کرده است، بعد از تغییر باید از او قدر دانی شود تا فرهنگ سپاسگزاری در میان ما نهادینه شود.

وی اضافه کرد: تغییرات مدیران‌ و ائمه جمعه نباید با بی احترامی و بی توجهی به زحمات آن فرد همراه باشد.

امام جمعه اهل سنت بندرعباس خاطرنشان کرد: با توجه به ضرورت در تغییرات ائمه جمعه، در انتصاب ائمه جمعه جدید برای اهل سنت با شیوخ و بزرگان اهل سنت مشورت شود و مسائل عرفی جامعه اهل سنت در این تغییرات مورد توجه قرار گیرد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا