اجتماعیپیشنهاد سردبیر

آموزش و پرورش به دانش آموزانی پژوهشگر و مطالبه گر نیاز دارد

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: از آنجایی که حیات آموزش و پرورش در گروی تحقیق و پژوهش است لذا ما نیازمند دانش آموزانی پژوهشگر، مطالبه گر ، منتقدگر و خلاق هستیم.

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از ایرنا، ایرج بیت اللهی روز چهارشنبه در مراسم تجلیل از دانش آموزان برگزیده استانی و راه یافتگان به مرحله دفاع حضوری کشوری جشنواره جوان خوارزمی افزود: هرچند مشکلات و کمبودهایی وجود دارد اما اگر دانش آموزان منتقدگر و مطالبه گر باشند ما نیز انگیزه پیدا می کنیم که همراه و همپای آن ها باشیم و شرایط را برای آن ها هموار کنیم.

وی بیان داشت: در سند تحول بنیادین که ما به عنوان دست اندرکار مدیریتی و ستادی آموزش و پرورش مسوول فراهم نمودن و بسترسازی اجرای آن هستیم به صراحت آمده است که تمام متولیان امر تعلیم و تربیت باید مدرسه را به محیطی تبدیل کنند که دانش آموزانی خلاق، مبتکر، روزآمد، پژوهشگر و پرسشگر تبدیل شوند که بتوانند به جامعه و مردم خدمت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان اظهارداشت: یکی از بسترهایی که می توانند در خلاقیت، ابتکار، پرسشگری، پژوهشگری و حل مساله به شما دانش آموزان کمک کند، شرکت در جشنواره های مختلف علمی و پژوهشی همچون جشنواره جابربن حیان، جشنواره جوان و نوجوان خوارزمی و المپیادها است که بسترساز تحرکات علمی و از همه مهم تر زمینه ساز شکوفایی استعدادهای دانش آموزان باشد.

بیت اللهی خطاب به دانش آموزان برگزیده هرمزگانی در جشنواره جوان خوارزمی ادامه داد: ما وظیفه داریم در این زمینه شرایط لازم را برای شما فراهم کنیم که بتوانید در یک بستر مناسبی استعدادهای خود را بروز دهید و به درجه های بالای علمی نائل شوید.

وی در پایان از دانش آموزان پژوهشگر خواست برای درخشش در رتبه های بالای علمی ارتباط دائم و موثری با پژوهش سراها و همچنین پارک علم و فناوری استان هرمزگان داشته باشند و ما نیز این آمادگی داریم را که از طرح ها و برنامه های علمی شما حمایت کنیم.

مراسم تجلیل از دانش آموزان برگزیده هرمزگانی و راه یافتگان به مرحله دفاع حضوری کشوری در بیست وسومین جشنواره خوارزمی با حضور مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان برگزار شد.

«بررسی سُس بومی سوراغ و بهینه سازی در مصرف» با طراحی زهرا طالبی، تینا علیخانی و ماجده علیزاده از دبیرستان نمونه دولتی محدثه قشم، طرح «پیوخمیردندان و دهانشویه ضدپلاک وضایعات دهانی – دندانی، حاوی نانو جلبک خلیج فارس و ریشه درخت مسواک و خرفه» با طراحی سیده آیناز موسوی ثانی از دبیرستان نمونه دولتی صفارزاده ناحیه یک بندرعباس، طرح «شناسایی و بررسی مهم ترین مسائل و چالش های زیست- محیطی شهر میناب» با طراحی معظمه تانوردی و فاطمه حق دوست» از دبیرستان فرزانگان میناب و طرح «دستبند هوشمند ویژه ی نابینایان» طراح نادیا صالحی از دبیرستان غیردولتی دانشگاه از طرح های راه یافته دانش آموزان هرمزگانی به مرحله داوری و دفاع نهایی کشوری جشنواره خوارزمی بوده است.

همچنین در این مراسم از ۲ دانش آموز استثنایی با نیاز ویژه هرمزگان بنام «بهار حسنعلی زاده» از هنرستان بصیرت و «امیرمحمد محمودی» از دبیرستان شهید کریمی که برای نخستین بار در این جشنواره شرکت کرده بودند، نیز تقدیر شد.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا