امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۲۷
صفحه نخست | اقتصادی | استاندار: اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال برای ایجاد زیستگاه‌های مصنوعی آبزیان در هرمزگان یافت

استاندار: اختصاص ۱۰ هزار میلیارد ریال برای ایجاد زیستگاه‌های مصنوعی آبزیان در هرمزگان یافت

اخبار :
منتشر شده در ۲۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۲۳:۱۷

استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه در زمینه صدور مجوزهای جدید صیادی، سیاست تقویت ذخایر آبزیان در دستورکار قرار دادیم، گفت: ۱۰ هزار میلیارد ریال برای ایجاد زیستگاه‌های مصنوعی آبزیان در استان اختصاص یافت.

به گزارش پایگاه خبری قشم،  مهدی دوستی شامگاه پنجشنبه در نشست با نخبگان و جمعی از اقشار مختلف شهرستان میناب، افزود: همچنین در این راستا چهار هزار میلیارد ریال برای احداث مراکز تقویت ذخایر، یکهزار میلیارد ریال برای ایجاد زیرساخت‌های پرورش آبزیان و سالیانه ۲ هزار میلیارد ریال برای تولید بچه‌ماهی و میگو اختصاص یافته است،

وی بیان کرد: در راستای برق‌رسانی به مزارع پرورش میگو نیز سال گذشته با ۱۰ هزار میلیارد ریال، هفت مزرعه برق‌رسانی شد و امسال هم ۹ هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای این منظور درنظر گرفته‌ایم.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان، با بیان اینکه سیاست دولت حمایت از صید و صیادی است، اظهار کرد: در دولت سیزدهم صدور مجوزهای صید و صیادی تسهیل شد اما اگر بین مجوزهای جدید و صید آبزیان توازن وجود نداشته باشد، ذخایر دریایی از بین خواهد رفت.

دوستی عنوان‌کرد: عملیات کاشت سه میلیون و ۵۰۰ اصله نهال حرا در خورها آغاز شده است، ضمن اینکه باید برخی خورها را نیز لایروبی کنیم.

وی در پاسخ به دغدغه‌های کشاورزان، در رابطه با تامین بذر و ایجاد امکان حمل محصولات کشاورزی گفت: چنانچه بذر ترخیص نشده‌ای در گمرک موجود باشد، ترخیص آن سریع انجام خواهد شد و متناسب با اعلام نیاز کشاورزان استان مجوز تردد ماشین آلات حمل محصولات کشاورزی برای صادرات اعطا می‌شود.

استاندار هرمزگان در پاسخ به مطالبات ورزشکاران در رابطه با توسعه زیرساخت‌های ورزشی، گفت: عملیات اجرایی ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب به زودی آغاز خواهد شد و اعتبار خوبی برای آغاز این استادیوم درنظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه دولت به دنبال توسعه متوازن است، تصریح کرد: ضرورت دارد فضاهای ورزشی به صورت متوازن در اختیار بانوان نیز قرار گیرد.

دوستی در بررسی مطالبات فرهنگیان میناب نیز، عنوان‌کرد: تمامی تجهیزات و اعتبارات مدارس براساس سرانه دانش‌آموزان و حساسیت ویژه‌ای با نظارت کامل توزیع می‌شود.

استاندار هرمزگان تصریح‌کرد: سال گذشته حدود ۵۰۰ طرح را در استان تکمیل کردیم و امسال نیز برنامه تکمیل ۴۷۰ پروژه نیمه تمام را در دستورکار قرار دادیم که احداث فرودگاه جدید، ساخت دانشگاه علوم پزشکی در شرق استان، ایجاد پتروشیمی، احداث مسکن، ورزشگاه ۱۰ هزار نفری و تکمیل بیمارستان از جمله پروژه های میناب است.

بازدید استاندار هرمزگان از روند اجرایی پروژه‌های عمرانی شهرستان میناب

استاندار هرمزگان همچنین در سفر به میناب از روند اجرایی طرح های نهضت ملی مسکن، احداث مخزن آب ۳۰ هزار. مترمکعی و بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی این شهرستان بازدید کرد و دستوراتی در جهت تسریع در اجرای این طرح صادر کرد.

دوستی در ادامه راهی اراضی موسوم به فرودگاه قدیم میناب شد و به صورت میدانی مراحل آماده سازی و تسطیح اراضی در این نقطه را که بنا است ۵۰۰ واحد مسکونی برای مردم در آن ساخته شود، بررسی کرد.

نماینده عالی دولت در حاشیه این بازدیدبا تاکید بر لزوم تسریع در اجرای انجام پروژه‌های مسکن، گفت: ضرورت دارد پیمانکاران نیروهای بیشتری را برای اجرای پروژه‌ها به کار گیرند.

وی افزود: لازم است شبکه بانکی استان هرمزگان نیز با پرداخت به موقع تسهیلات همراهی بیشتری با نهضت ملی مسکن داشته باشند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15509

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *