امروز : ۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۵:۱۰
صفحه نخست | اجتماعی | واگذاری زمین رایگان طرح جوانی جمعیت در هرمزگان

واگذاری زمین رایگان طرح جوانی جمعیت در هرمزگان

منتشر شده در ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۸

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان گفت: زمین رایگان طرح جوانی جمعیت آماده واگذاری به یکهزار و ۲۹۰ مشمول این طرح در استان طی مرحله دوم است.

به گزارش  پایگاه خبری قشم، عباس کمالی با اعلام این خبر به رسانه‌ها افزود: زمین‌های رایگان تا یک هفته آینده به متقاضیان در شهرستان‌های بندرعباس، میناب، رودان، بندرلنگه، بستک و پارسیان واگذار می‌شود.

وی بیان کرد: واگذاری این زمین‌ها در قطعه‌های ۲۰۰ متری به متقاضیانی که فرزند سوم آن‌ها از آبان‌ماه سال ۱۴۰۰ به دنیا آمده است، تحویل می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی هرمزگان اظهار کرد: ۲ هزار و ۱۰۰ قطعه زمین نیز در مرحله نخست این طرح به واجدان شرایط واگذار شد.

کمالی یادآورشد: تاکنون هفت‌هزار و ۱۲۶ متقاضی برای دریافت زمین طرح جوانی جمعیت در هرمزگان نام‌نویسی کرده‌اند و پرونده دیگر متقاضیان نیز در حال بررسی است.

وی با اشاره به اینکه در مراحل بعدی نیز به دیگر واجدان شرایط در استان هرمزگان زمین رایگان واگذار می‌شود، اظهار کرد: خانواده‌های واجد شرایط برای دریافت زمین می‌توانند در سامانه جامع نهضت ملی به نشانی saman.mrud.ir ثبت نام کرده و یا برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به اداره‌های راه و شهرسازی شهرستان‌های محل خود مراجعه کنند.

مهدی دوستی استاندار هرمزگان نیز پیش از این در یازدهمین نشست شورای مسکن استان با اشاره به اینکه مهم‌ترین چالش فعلی کشور در حوزه جمعیت است، اعلام کرده بود برای خانواده‌های مشمول این طرح و تشویق مردم به فرزندآوری در هر شهرستان باید اراضی پشتیبان مشخص شود تا در صورت تقاضا برای دریافت، مشکلی برای اهدای زمین وجود نداشته باشند.

تاکنون ۱۳۰ هزار نفر در هرمزگان در نهضت ملی مسکن نام‌نویسی کرده‌اند که سهمیه استان در حوزه شهری ۵۰ هزار و در حوزه روستایی ۱۶ هزار واحد مسکن است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=14688

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *