امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۶
صفحه نخست | اجتماعی | توقیف سه فروند شناور متخلف در آب‌های جاسک

توقیف سه فروند شناور متخلف در آب‌های جاسک

اخبار :
منتشر شده در ۱۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۴۳

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان از توقیف ۲ فروند لنج متخلف و یک فروند قایق غیرمجاز ترال در آب‌های جاسک خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، سرهنگ مسعود احسانی شامگاه چهارشنبه افزود: اکیپ گشت دریایی پایگاه حفاظت منابع آبزیان جاسک ضمن اخذ تجهیزات کامل با سه فروند گلف سازمانی به اتفاق عوامل دریابانی به حوزه استحفاضی اعزام که در حین گشت زنی در حوزه جاسک ۲ فروند لنج متخلف ترال به همراه ۲ جفت تخته ترال، تور و ادارات صید غیرمجاز همراه توقیف شد.

وی بیان کرد: همچنین در اسکله بونجی جاسک به یک فروند قایق غیرمجاز ۵۵ اسب بخار متخلف ترال برخورد و نسبت به توقیف آن اقدام لازم انجام شده و در این عملیات یک جفت تخته ترال به همراه یک دستگاه تور ترال و ۲۰۰ متر طناب از شناورمتخلف کشف و ضبط شد.

فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات تصریح کرد: تمامی توقیف های انجام شده ضمن تشکیل پرونده به کمیسیون رسیدگی به تخلفات صیادی شیلات جهت تعیین تکلیف و یا در صورت نیاز به دستگاه قضا ارجاع داده شده اند.

احسانی با اشاره به اینکه مبارزه با صید غیر مجاز برای حفظ و حراست از منابع آبزی که به عنوان ثروت ملی محسوب می‌شود از وظایف یگان حفاظت منابع آبزیان است، یادآورشد: وارد کردن هرنوع خسارت به ذخایر آبزیان به عنوان ثروت ملی طبق قانون حفاظت و بهره‌برداری از منابع آبزی جمهوری اسلامی ایران ممنوع است.

وی ادامه داد: تلفن ۳۳۳۳۱۴۳۴ ستاد یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات هرمزگان برای دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات در راستای صید، صیادی و مقابله با صید غیرمجاز به صورت شبانه‌روزی پاسخگوی مخاطبان این حوزه است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16266

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *