امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۳:۳۰
صفحه نخست | اقتصادی | توجه دولت به توسعه گردشگری سبب افزایش بودجه گردشگری مناطق آزاد شد

توجه دولت به توسعه گردشگری سبب افزایش بودجه گردشگری مناطق آزاد شد

اخبار :
منتشر شده در ۱۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۱۰

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور با اشاره به توجه دولت به توسعه گردشگری گفت: طی سال جاری بودجه فرهنگی وگردشگری مناطق آزاد ۱۳ درصد افزایش یافت.

به گزارش پایگاه خبری قشم، «محمد فرزاد میرزایی» روز چهارشنبه در بیست و سومین هم اندیشی و دانش افزایی معاونان و مدیران فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان‌های مناطق آزاد کشور به افزایش ۲۱ درصدی بودجه در حوزه گردشگری سلامت اشاره کرد و افزود: بودجه گردشگری ورزشی این مناطق نیز ۱۷ درصد افزایش یافت.

وی با تاکید بر ضرورت معرفی جاذبه‌های گردشگری در عرصه ملی و بین المللی، بیان کرد: بودجه معرفی جاذبه‌های گردشگری نیز ۱۵ درصد افزایش یافت تا گام‌های موثری در این راستا برداشته شود.

مدیرکل گردشگری و میراث فرهنگی دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد کشور با تاکید بر نگاه راهبردی کلان و بلند مدت به مسائل گردشگری در سازمان گ‌های مناطق آزاد، اظهار کرد: در بودجه سال جاری مقرر شده تا تمرکز بر اجرای برنامه‌های ملی و بین المللی باشد.

وی‌ با بیان اینکه مناطق آزاد امروز از حضور در رویدادهای بین المللی نهایت استفاده را می‌برد، اضافه کرد: ۱۳۰ بسته سرمایه گذاری گردشگری به ارزش یک میلیارد دلار در نمایشگاه سلیمانیه عراق ارائه شد که نقطه قوتی برای مناطق آزاد کشور محسوب می شود.

« میرزایی»با تاکید بر حفظ جایگاه و شان معاونت گردشگری در چارت سازمانی، افزود: جایگاه گردشگری در چارت سازمانی مناطق آزاد با تمرکز بر ۲ منطقه قشم و کیش باید حفظ شود چراکه این دو منطقه سالانه بالغ بر ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر گردشگر می پذیرند.

وی برای حمایت از اجرای برنامه‌های مناطق آزاد در حوزه گردشگری اعلام آمادگی کرد و گفت: همگرایی و نگاه راهبردی کلان و بلند مدت به مسائل گردشگری، از جمله مواردی است که مدیران و مسئولان سازمان های مناطق آزاد باید مد نظر قرار دهند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15457

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *