امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۹
صفحه نخست | اجتماعی | ثبت ۳ وقف جدید در رودان در سال جاری

ثبت ۳ وقف جدید در رودان در سال جاری

اخبار :
منتشر شده در ۱۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۰۴

به گزارش پایگاه خبری قشم، کیان محمدی رییس اداره اوقاف و امور خیریه رودان صبح امروز در رودان با گرامیداشت هفته وقف اظهار داشت: وقف را باید نمونه‌ای از فرهنگ غنی اسلامی دانست که به واسطه آن زندگی در تمام سطوح و طبقاتی که هر کس قرار دارد به یکسانی می‌رسد. وقف یعنی ثروتمند به تهیدست می‌اندیشد و حتی برای حیات بهتر و عاقبت خویش، مالی از اموالش را در راه رضای خدا می‌بخشد.

به گفته وی، جامعه ای که در آن زندگی می‌‍‌کنیم هم فقیر داریم هم غنی؛ به مصداق: ای که دستت می رسد کاری بکن و با عنایت به روایات و آیات قرآن و سیره ائمه معصومان(ع) و برای خشنودی خداوند می‌بایست به هم نوع خود از هر طریقی که توانایی داریم یاری برسانیم.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودان با اشاره به برنامه های هفته وقف در رودان گفت: برنامه‌های این هفته در رودان با غبار روبی و عطر افشانی گلزار شهدا آغاز شده است و در شش ماه نخست سال برنامه های شاخصی مانند طرح آرامش بهاری، بصیرت عاشورایی، پخش زنده مراسم هفتم محرم در امامزاده شاه قطب الدین و برنامه شهادت امام رضا علیه السلام در امامزاده سید سلطان محمد را داشته ایم که هر دو نیز به طور مستقیم از سیمای خلیج فارس پخش شد.

وی همچنین به ورود اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودان به یاری رساندن به نیازمندان هم اشاره کرد و گفت: تاکنون ۳۰۰ بسته معیشتی در بین نیازمند و ۲۲ بسته مهر تحصیلی در بین دانش آموزان توزیع شد و در کنار آن هم در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف ۴۰ بسته حجاب در بین جوانان کم حجاب توزیع شده است.

وی در ادامه با تاکید بر فرهنگ وقف در جامعه آن را یک وظیفه الهی برای حفظ سنت های الهی دانست و تاکید کرد: باید بدنبال تحقق موقوفات با نیات جدید در جامعه بود چرا که نیاز جامعه اینچنین است و یاری رساندن به نیازمندان ، بیماران و دانش آموزان اولویت های جامعه است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودان تصریح کرد: در سال جاری سه وقف جدید با نیت ساخت مسجد کمک به زوج های جوان با تهیه جهیزیه را داشته ایم.

وی در ادامه به اخذ ۳۱ سند مالکیت ثبتی به مساحت ۲۳۱ هزار و ۷۱۷ متر مربع اشاره کرد و گفت: ۲۴ سند مالکیت موقوفات رودان به مساحت   ۱۵۷ هزار و ۵۷۳ متر مربع تک برگ شده اند.

وی در ادامه از شناسایی ۵ موقوفه دیگر در شهرستان خبر داد و گفت: این موقوفات در مرحله اخذ سند ثبتی قرار دارند.

محمدی خاطر نشان کرد: یک اثبات وقفیت تجاری نیز مربوط به امامزاده سید علی در شهر زیارتعلی  به مساحت ۵۸۱ متر مربع محقق شده است.

وی گفت: اثبات وقفیت یک رقبه در منطقه جلگه کمیز نیز محقق شده که اراضی به مساحت ۶۷ هزار متر مربع را شامل می شود.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان رودان اظهار داشت: تلاش برای جلوگیری از تصرفات در موقوفات را در دستور کار قرار دادیم و با بازدید های مستمر و پیگیری در پنج پرونده حقوقی نیز در این زمینه موفق به احقاق حق موقوفه شدیم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15305

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *