امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۱۶
صفحه نخست | اقتصادی | بازگشت به کار ۷۰ کارگر با احیای کارخانه تولید مفتول‌ در هرمزگان

بازگشت به کار ۷۰ کارگر با احیای کارخانه تولید مفتول‌ در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۶ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۱

رییس کل دادگستری هرمزگان گفت: کارخانه تولید مفتول‌های مسی پس از هشت ماه تعطیلی با ورود و حمایت دستگاه قضایی استان مجدد احیا و ضمن جلوگیری از مزایده برای ۲۵۰ نفر نیز اشتغال زایی شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مجتبی قهرمانی رییس کل دادگستری هرمزگان امروز اظهار کرد: پس از استمداد مدیران و کارگران یک کارخانه تولید مفتول‌های مسی و محصولات فرعی وابسته به مس که با شکایت طلبکاران توقیف شده بود، از دستگاه قضایی در هرمزگان برای مساعدت در این خصوص، با طرح موضوع در ستاد پیگیری سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دادگستری و قرارگاه رصد و پایش تولید پس از صدور دستورات ویژه قضایی، از مزایده این کارخانه و فروش آن طبق قانون با دستور قضایی و هماهنگی لازم جلوگیری شد.

وی اضافه کرد: براین اساس مقرر شد به جای فروش کارخانه، حقوق ذی‌نفع از محل تولیدات این واحد صنعتی پرداخت شود و در نتیجه توافق بین طرفین، یک‌هزار و ۶۰۰ تن محصولات تولیدی ظرف چهارماه به طلبکار تحویل داده شود.

قهرمانی یادآورشد: حسب بررسی‌های انجام شده و گزارش مسوولان، این شرکت که در امر تولید مفتول‌های مسی در استان کرمان فعالیت دارد، در نتیجه اقدامات و حمایت‌های دستگاه قضایی در هرمزگان با تامین مواد اولیه و نصب تجهیزات لازم، مجدد وارد مدار تولید شده و مشکل تعطیلی هشت‌ماهه آن به صورت کامل برطرف شده است.

وی خاطرنشان کرد: با تدابیر اتخاذ شده در این خصوص، زمینه بازگشت به کار ۷۰ نفر از کارگران مستقیم کارخانه که در این مدت بیکار شده بودند نیز فراهم شد و علاوه بر این، ۱۵۰ نفر دیگر نیز به صورت غیرمستقیم در ارتباط با این واحد تولیدی مشغول به کار شده‌اند که در مجموع با احتساب این افراد پس از اجرای دستورات قضایی برای ۲۵۰ نفر ایجاد اشتغال شده است.

رییس کل دادگستری هرمزگان همچنین با اشاره به زیان ناشی از تعطیلی هشت‌ماهه این واحد تولیدی، اذعان کرد: فعال نبودن کارخانه در این مدت، موجب تاخیر در بازپرداخت معوقات بانکی و نبود امکان تحویل سفارشات شده بود و فقط در یک مورد از تعهدات خود، متعهد به تولید یک‌هزار و ۶۰۰ تن مفتول مسی شد که با وجود این موانع و مشکلات، قادر به تولید آن نبود.

قهرمانی تاکید کرد: هم اکنون با نظارت دستگاه قضایی، شرکت یادشده، تولید محصول و عمل به تعهدات خود را شروع کرده و با تشکیل نشست‌های متعدد با مشتریان و جلب رضایت آن‌ها، مهلت قانونی لازم برای انجام تعهدات نیز دریافت شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15012

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *