امروز : ۸ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۲
صفحه نخست | اقتصادی | ۳۹۰ کیلومتر از راه‌های روستایی هرمزگان در دولت سیزدهم بهسازی و آسفالت شد

۳۹۰ کیلومتر از راه‌های روستایی هرمزگان در دولت سیزدهم بهسازی و آسفالت شد

اخبار :
منتشر شده در ۶ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۴

 رییس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی اداره‌کل حمل و نقل و راهداری هرمزگان گفت: ۳۹۰ کیلومتر از راه‌های روستایی این استان در دولت سیزدهم بهسازی و آسفالت شد که این اقدام نشان از عزم جدی دولت در توسعه راه‌های روستایی و حوزه محرومیت زدایی است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، میثم نوبانی افزود: در دور نخست سفر رییس جمهور به استان هرمزگان آسفالت ۳۵۰ کیلومتر راه روستایی مصوب شد که این اقدام انجام شده، بیش از هدف تعیین شده است.

در دور نخست سفر رییس جمهور به استان هرمزگان آسفالت ۳۵۰ کیلومتر راه روستایی مصوب شد که این اقدام انجام شده، بیش از هدف تعیین شده است.وی با اشاره به آسفالت ۱۵۱ کیلومتر راه روستایی هرمزگان در ۶ ماهه نخست امسال افزود: از هدف‌گذاری آسفالت ۲۰۰ کیلومتر راه روستایی هرمزگان، در واقع حدود ۷۰ درصد آن محقق شده و در همین مدت، عملیات زیرسازی و روسازی به طول ۳۳۶ کیلومتر نیز انجام شده است.

وی بیان کرد: محل اجرای این پروژه‌ها محورهای «پشت کوه»، «زیرکوه» و «نیکدشت» در بشاگرد، محورهای «بن کوه»، «حارسین» و «تلخ اطهر» در بندرلنگه، «دشت آزادگان»، «تنگ صالحی» و «کوشاه جنوبی» در حاجی آباد، راه روستایی «گامبرون» به «کانی» در قشم و «توتنگ هماگ» دربندرعباس است.

رییس اداره نظارت بر ساخت راه‌های فرعی و روستایی حمل و نقل و راهداری هرمزگان اظهار کرد: در همین مدت، بیش از یکهزار و ۸۰۰ تُن قیر از طریق مشارکت با بسیج سازندگی سپاه با امضای تفاهم نامه جذب و در اجرای پروژه‌های راه روستایی مصرف شده است.

استان هرمزگان در مجموع دارای ۳۴ کیلومتر آزاد راه، ۷۷۷ کیلومتر بزرگراه، ۶۲۳ کیلومتر راه اصلی و سه هزار و ۲۰۲ کیلومتر نیز راه شریانی و فرعی و ۹۹۳۸ کیلومتر راه روستایی است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16016

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *