امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۶:۴۴
صفحه نخست | اقتصادی | پرداخت ۴۰ هزار میلیارد ریال در ۶ ماه نخست سال جاری به شهرداری‌ها و دهیاری‌های هرمزگان

پرداخت ۴۰ هزار میلیارد ریال در ۶ ماه نخست سال جاری به شهرداری‌ها و دهیاری‌های هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۲۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۰

 رییس کل دادگستری هرمزگان، گفت: طبق آخرین گزارش‌ها ۴۰ هزار میلیارد ریال از محل «مالیات‌ها» در ۶ ماه نخست سال جاری، به شهرداری‌ها و دهیاری‌های هرمزگان پرداخت شده که موجب تحول در ارائه خدمات به مردم در راستای تحقق عدالت اجتماعی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار قشم، در روز نخست تور رسانه‌ای قوه قضاییه در استان هرمزگان شامگاه جمعه، خبرنگاران و اصحاب رسانه از تعدادی از پروژه‌های شاخص گردشگری و تفریحی از جمله پل معلق و کوهستان پارک پنجعه علی، بوستان موزیکال زیباشهر، بوستان صدف و نخستین باغ وحش مصنوعی ایران با نام ساوانا که با همکاری دستگاه قضایی و شهرداری بندرعباس در سال گذشته و ۶ ماهه نخست امسال احداث شده است، بازدید کردند.

این اقدامات به منظور توسعه و عمران خدمات و فضای شهری بندرعباس و با محوریت عدالت اجتماعی صورت گرفته است.

مجتبی قهرمانی رییس کل دادگستری هرمزگان در حاشیه این بازدید به خبرنگاران گفت: در راستای پیگیری حقوق عامه و به‌منظور ارتقای عدالت اجتماعی، دستگاه قضایی استان هرمزگان به موضوع عمل به مسوولیت‌های اجتماعی صنایع و پرداخت مالیات‌های شرکت‌های بزرگ در محل فعالیت‌شان ورود جدی داشته است و این موضوع، تحولی بزرگ و دستاوردهای خوبی را در جهت تامین بودجه احداث و تکمیل پروژه‌های عمرانی، پرداخت به موقع مالیات‌ و جلوگیری از فرار مالیاتی در استان به همراه داشته است.

وی بیان کرد: پرداخت مالیات صنایع و شرکت‌های بزرگ در استان، ضمن ایجاد درآمدهای پایدار برای شهرداری‌های مناطق مختلف استان از جمله شهرداری بندرعباس، سبب شده است، وضعیت شهرداری‌ها که پیش از این با مشکلات متعددی از جمله کسری بودجه و ناتمام ماندن پروژه‌ها مواجه بود، به نقطه مطلوبی برسد و به موازات آن هم اکنون شهرداری مرکز استان توانسته پروژه‌های بزرگی را در راستای خدمت رسانی به مردم این شهر آغاز کند و به سرانجام برساند.

رییس کل دادگستری هرمزگان اظهار کرد: طبق گزارش‌های اخیر اداره‌کل امور مالیاتی، حدود ۴۰ هزار میلیارد ریال از محل عوارض ارزش افزوده مالیات‌ها به شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان پرداخت شده است که این موضوع موجب شده در ارائه خدمات شهری و تحقق عدالت اجتماعی در سطح استان تحول چشمگیری را شاهد باشیم.

شهردار بندرعباس نیز درحاشیه این تور رسانه‌ای که با موضوع بازدید از پروژه های مشترک شهری دستگاه قضایی و شهرداری برگزار شد، گفت: بازسازی و مرمت نمای بازار قدیم بندرعباس، احداث بوستان‌های ساوانا، زیباشهر، صدف و کوهستان پارک پنجعلی از جمله پروژه‌های شاخصی است که با حمایت دستگاه قضایی استان هرمزگان برای رفع موانع و تامین منابع و هزینه‌ها انجام شده است.

مهدی نوبانی افزود: کوهستان پارک بندرعباس که با حمایت دستگاه قضایی استان هرمزگان احداث شده است، حدود ۴۰۰ هکتار مساحت دارد و دارای امکاناتی چون پل معلق، زیپ لاین، پیست دوچرخه سواری و فضاهای متنوع گردشگری است که در روزهای مختلف سال به‌ویژه پایان هفته ‌میزبان خانواده‌ها، گردشگران و شهروندان بندرعباس است.

وی بیان کرد: این پروژه‌ها در دهه فجر امسال افتتاح شده است و روزهای پایانی هفته افزون بر پنج هزار نفر از آن بازدید می‌کنند.

شهرداری بندرعباس ادامه داد: پل معلق کوهستان پارک بندرعباس ۴۰۰ متر طول و ۸۰ متر ارتفاع دارد و زیپ لاین این مجموعه نیز با ۲۶۰ متر طول و ۱۵۰ متر ارتفاع در روزهای اخیر به این مجموعه اضافه شده است.

نوبانی تصریح کرد: در جریان بازدید امروز به همراه خبرنگاران کشوری از چهار پروژه ای که ظرف یک سال گذشته با همکاری دستگاه قضایی به بهره‌برداری رسیده است بازدید شد و اصحاب رسانه در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفتند.

وی خاطرنشان کرد: به زودی با حمایت دستگاه قضایی از چند پروژه بزرگ دیگر با هزینه‌ای افزون‌بر ۳۰ تا ۴۰ هزار میلیارد ریال، بهره‌برداری خواهیم کرد و باتوجه به برنامه زمانبندی شده، هر هفته یک پروژه عمرانی جدید کلنگ زنی یا افتتاح می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15756

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *