امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۳:۳۴
صفحه نخست | اقتصادی | برخی صنایع مهم استان هنوز کارت بازرگانی خود را به هرمزگان منتقل نکرده اند

برخی صنایع مهم استان هنوز کارت بازرگانی خود را به هرمزگان منتقل نکرده اند

اخبار :
منتشر شده در ۱۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۹

رییس اتاق بازرگانی هرمزگان گفت: ۱۶۲۲ کارت بازرگانی در هرمزگان فعال است اما ۹۰ درصد شرکت های بزرگ استان عضو اتاق بازرگانی این استان نیستند.

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد رضا صفا رییس اتاق بازرگانی مرکز هرمزگان امروز در گفت و گویی رسانه ای اظهار داشت: کل درآمد اتاق بازرگانی بندرعباس در سال ۱۴۰۱ کمتر از ۷۰ میلیارد تومان بوده و اعلام آمار غیرواقعی از درآمد اتاق بازرگانی بندرعباس در فضای مجازی بی اساس است.

وی با بیان این که محل درآمد اتاق بازرگانی از ۴ در هزار مالیات اعضای این اتاق است که به حساب اتاق ایران واریز و تنها ۳۰ درصد آن به اتاق بازرگانی بندرعباس تعلق می گیرد، افزود: کل درآمد اتاق از تمامی محل های درآمدی در سال گذشته کمتر از ۷۰ میلیارد تومان بوده است که به طور دقیق و مشخص و با حسابرسی مدون، هرگونه هزینه کرد اتاق مشخص و ریز هزینه ها و درآمدها وجود دارد.

صفا اضافه کرد: هیچ یک از اعضای هیأت نمایندگان از اتاق ریالی بابت حقوق و بیمه و مزایا دریافت نمی کنند و درآمد اتاق صرف انجام مجموعه خدمات، آموزش، حقوق کارکنان و نیز انجام مجموعه ای از اقدامات عام المنفعه و ایفای مسؤولیت های اجتماعی و کمک هزینه جهت اعزام هیأت های تجاری و اقتصادی و حضور در نمایشگاه های اقتصادی جهانی و نیز اداره دفاتر نمایندگی اتاق بازرگانی هرمزگان در شهر بندرلنگه، قشم، کیش و جاسک و میناب می شود.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس، شمار کارت های بازرگانی فعال در استان هرمزگان را ۱۶۲۲ کارت عنوان و بیان داشت: تعداد کارت های استان در سال ۱۳۹۸ تنها ۵۶۴ کارت بود اما اکنون به ۱۶۲۲ کارت رسیده است.

وی در بخش دیگری از اظهاراتش با بیان این که هنوز ۹۰ درصد شرکت های بزرگ استان عضو اتاق بازرگانی بندرعباس نیستند و با وجود فعالیت در هرمزگان اما عضو اتاق تهران هستند، بیان داشت: پالایشگاه بندرعباس اصلا کارت بازرگانی خود را تمدید هم نکرده است.

صفا در پایان با تقدیر از تلاش های استاندار هرمزگان در زمینه رشد سرمایه گذاری و افزایش امنیت سرمایه گذاری، گفت: توفیق در این شاخصه ها را در حوزه رشد صادرات و صدور گواهی های مبدأ نیز شاهدیم و اتاق بازرگانی در کنار فعالان اقتصادی استان برای ارتقای آگاهی های عمومی و نیز بسترسازی افزایش آموزش همواره حضور دارد.

رییس اتاق بازرگانی بندرعباس همچنین خبر از تکمیل ۱۱ مدرسه در حال احداث اتاق بازرگانی در شهرهای مختلف هرمزگان داد و گفت: اتاق بازرگانی در همه رخدادها و بحران ها در این استان در کنار مردم بوده و کمک بیش از ۳۶ میلیارد تومانی در زمان شیوع کرونا، کمک ۲ میلیارد تومانی به راه اندازی داروخانه شبانه روزی بیماران خاص، کمک ۹.۵ میلیارد تومانی به تأمین مایحتاج مراکز بهزیستی، کمک به خرید یک هزار تبلت برای دانش آموزان محروم و … از جمله اقدامات اجتماعی اتاق بازرگانی بندرعباس بوده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15322

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *