امروز : ۲۷ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۵
صفحه نخست | قشم | بارش باران بیشتر نقاط استان هرمزگان را فرا خواهد گرفت

بارش باران بیشتر نقاط استان هرمزگان را فرا خواهد گرفت

اخبار :
منتشر شده در ۲۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۲۴

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد کاملی دیرستانی روز جمعه با توصیف پیش بینی وضعیت جوی، دریایی و دمایی استان هرمزگان و جزیره قشم اظهار کرد: طبق تحلیل نقشه های هواشناسی روز جاری، در برخی نقاط استان ناپایداری جوی و دریایی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: در ساعت های ابتدایی صبح در سواحل و جزایر استان مه صبحگاهی و کاهش دید افقی پیش بینی می شود.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم توضیح داد: در ساعت های بعدازظهر و اوایل شب در بلندی های مستعد استان (شرقی و شمالی) و برخی ارتفاعات مرکزی و غربی استان، رشد ابر همراه با رگبار پراکنده باران و رعد و برق و گاه تگرگ و افزایش لحظه ای سرعت باد مورد انتظار است.

کاملی دیرستانی اضافه کرد: توصیه می شود در این مدت، شهروندان از رفتن به مناطق مرتفع و رفت و آمد در حاشیه و بستر رودخانه های فصلی خودداری کنند.

وی گفت: با توجه به وزش باد جنوب شرقی، احتمال رگبار پراکنده باران و افزایش لحظه ای سرعت باد و گاه گرد و خاک با تاکید در تنگه هرمز پیش بینی می شود، از این رو بهتر است به منظور رفت و آمد ایمن شناورها احتیاط های لازم صورت بپذیرد.

رییس اداره هواشناسی جزیره قشم بیان کرد: به لحاظ دمایی، نوسانات یک تا سه درجه ای دما در سطح استان مورد انتظار است.

وی بیشینه دما و رطوبت را در ایستگاه هواشناسی (فرودگاه قشم) ۲۷ درجه و ۸۷ درصد و شهر قشم را ۲۹ و ۸۱ درصد اعلام کرد.

استان هرمزگان با دارا بودن بیش از ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی از سواحل شرق استان (جاسک) در دریای عمان تا سواحل نیلگون خلیج فارس در شرق استان (پارسیان) و برخورداری از جزایر ۱۴ گانه خلیج فارس، یکی از مهم ترین و راهبردی ترین استان های ایران است که از جاذبه های منحصر به فردی چون جنگل های بی همتای حرا و مرغوب ترین مروارید جهان و ده ها اثر تاریخی و طبیعی برخوردار است.

خلیج فارس با گستره نزدیک به ۲۳۷ هزار و ۴۷۳ کیلومتر مربع بین ۲۴ تا ۳۰ درجه و ۳۰ دقیقه عرض شمالی و ۴۸ تا ۵۶ درجه و ۲۵ دقیقه طول شرقی از نصف‌النهار گرینویچ واقع شده است و جزیره زیبای قشم، همچون نگینی بر پهنه آب های نیلگون آن می درخشد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15722

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *