امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۳۳
صفحه نخست | اقتصادی | با حضور استاندار؛ روند احداث طرح ۵۰ میلیارد ریالی مجتمع تولید شیشه فلوت هرمز بررسی شد

با حضور استاندار؛ روند احداث طرح ۵۰ میلیارد ریالی مجتمع تولید شیشه فلوت هرمز بررسی شد

اخبار :
منتشر شده در ۲۱ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۳۲

 استاندار هرمزگان در بازدید از روند احداث طرح ۵۰ میلیارد ریالی مجتمع تولید شیشه فلوت هرمز، با حضور متولیان این مجموعه، مشکلات و موانع احتمالی پیش‌روی این صنعت را بررسی کرد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی روز جمعه در راستای بازدیدهای مستمر از صنایع و واحدهای تولیدی با حضور در ناحیه صنعتی جرون و در جریان بازدید از روند احداث مجتمع شیشه فلوت هرمز، اظهار کرد: در رابطه با گازرسانی به این مجموعه نگرانی وجود ندارد اما با توجه به اینکه برق‌رسانی فرآیندی زمان‌بر دارد باید مقدمات کار توسط شرکت برق‌منطقه‌ای تسریع شود.

دوستی در بررسی روند عملیات برق‌رسانی به ناحیه صنعتی جرون، بیان کرد: طبق اعلام شرکت برق منطقه‌ای، پست برق‌رسانی این ناحیه صنعتی تا آذرماه ۱۴۰۳ به بهره‌برداری خواهد رسید و خطوط برق‌رسانی نیز توسط شرکت شهرک‌های صنعتی استان احداث خواهد شد.

وی با تاکید بر تسریع در اکتشافات سیلیس گفت: اگر بتوانیم معادن سیلیس استان را نیز در اختیار مجموعه شیشه فلوت قرار دهیم، زنجیره منابع تکمیل خواهد شد که به نفع تولید است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان خاطرنشان‌کرد: در بحث ثبت‌ سفارش و ترخیص تجهیزات وارداتی مورد نیاز برای راه‌اندازی صنعت شیشه نیز همکاری‌های لازم با سرمایه‌گذاران انجام خواهد شد.

بزرگترین و پیشرفته‌ترین کارخانه شیشه فلوت کشور به نام «فلوت هرمز» در غرب هرمزگان در دست ساخت است که پیش‌بینی شده با تکمیل و بهره‌برداری کامل از آن برای چهار هزار و ۴۰۰ نیروی بومی این استان فرصت شغلی جدید ایجاد کند.

شیشه فلوت شیشه‌ ای بدون موج و کاملا صاف است که بعد از بیرون آمدن شیشه از کوره برای صاف و مسطح و ضخامت دار شدن آن، شیشه را در حوضچه مذاب قلع، غوطه ور می‌کنند تا تبدیل به این شیشه می‌ شود.

نام دیگر شیشه فلوت، شیشه جام و سکوریت نشده است که امروز در صنعت نمای ساختمانی بیشترین کاربرد را دارد.
استاندار هرمزگان همچنین روند عملیات اجرایی، تسطیح اراضی، توسعه زیرساخت‌ها و استقرار واحدهای صنعتی در شهرک صنعتی جرون، را نیز مورد بررسی قرار داد.

ناحیه صنعتی جرون، یکی از نواحی در حال توسعه غرب بندرعباس است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15545

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *