امروز : ۲۴ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۹:۰۳
صفحه نخست | پیشنهاد سردبیر | ۴۵ پزشک متخصص در تعطیلات نوروزی خدمات رسانی می‌کند/برای شنا بیگدار به آب نزنید

۴۵ پزشک متخصص در تعطیلات نوروزی خدمات رسانی می‌کند/برای شنا بیگدار به آب نزنید

منتشر شده در ۵ فروردین ۱۴۰۱ ساعت ۱۴:۲۴
تعطیلات

به گزارش پایگاه خبری قشم؛ به نقل از شمانیوز، دکتر یاسر مرادی با اعلام این مطلب اظهار داشت: ۲۶ تن از این پزشکان در نوبت نخست تعطیلات در رشته‌های ارتوپدی، قلب، اطفال، بیهوشی، جراحی، ارولوژی، زنان و زایمان، طب اورولوژی، داخلی و بقیه رشته‌های پایه از ابتدای تعطیلات (۲۵ اسفند ۱۴۰۰) در بیمارستان قشم مشغول خدمات رسانی بودند.

وی افزود: با آغاز نیمه دوم تعطیلات، بقیه پزشکان متخصص این بیمارسان که پزشکان متخصص گوش، حلق و بینی هم در جمع آنان است، کار درمان بیماران را انجام خواهند داد.

به گفته رئیس کمیته بهداشت و سلامت سفر قشم، در بعضی رشته‌های همانند زنان و زایمان ۳ پزشک متخصص، قلب و پزشک جراح  ۴ پزشک و در رشته داخلی هم سه پزشک متخصص انجام وظیفه می‌کنند.

وی بیان داشت: روزانه به طور متوسط بین ۲۶۰ تا ۲۷۰ بیمار به بیمارستان پیامبر اعظم (ص)، ۱۵ تا ۳۰ نفر به درمانگاه شهید ذاکری و همین تعداد هم به مرکز درمانی خلیج فارس در روستای جی جیان قشم مراجعه می‌کنند.

مرادی با اعلام اینکه خوشبختانه تاکنون نیازی به انتقال بیماران به بندرعباس مرکز استان هرمزگان نداشته‌ایم، یادآور شد: یک فروند آمبولانس دریایی در بندر بهمن شهر قشم برای انتقال احتمالی بیماران به بندرعباس مستقر است و در مواقع حاد و ضروری تر هم امکان استفاده از آمبولانس هوایی مستقر در فوریت‌های استان هرمزگان فراهم است.

برای شنا کردن بیگدار به آب نزنید

رئیس کمیته بهداشت و سلامت سفر قشم ار مهمانان و گردشگرانی که به این جزیره سفر می‌کنند خواست به اهمیت تفاوت شنا کردن در استخر و دریا واقف باشند و بیگدار دل به دریا نزنند.

او ادامه داد: نا آشنا بودن میهمانان با شرایط سواحل قشم و بخش‌های عمیق آن، موجب حوادث ناگواری شده به طوری که در ایام تعطیلات شش روز گذشته در سه حادثه غرق شدن افراد، سه نفر از هموطنانمان جان خود را از دست داده‌اند.

مرادی همچنین به مراجعه افرادی که بر اثر تصادفات  برون و درون جاده‌ای به بیمارستان قشم و مراکز درمانی مراجعه کرده‌اند، اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در این تصادفات، افراد فوتی نداشتیم.

جزیره قشم در جنوب ایران این روزها با حضور انبوه میهمانان و گردشگران که از سه مسیر هوایی، زمینی و دریایی وارد این منطقه شده‌اند، شور و حال وصف ناپذیری پیدا کرده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=12970

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *