امروز : ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۸:۵۸
صفحه نخست | اقتصادی | قطار روسیه – عربستان به بندرعباس رسید

قطار روسیه – عربستان به بندرعباس رسید

اخبار :
منتشر شده در ۱۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۷

یک رام قطار کانتینری شامل ۳۱ واگن که از منطقه «فرماچیوفو» روسیه به مقصد عربستان وارد سرخس شده و طی سه روز و نیم از سرخس به بندرعباس رسید.

به گزارش  پایگاه خبری قشم، بنابر اعلام راه آهن، یک رام قطار کانتینری شامل ۳۱ واگن که از منطقه «فرماچیوفو» روسیه (منطقه چلیابینسک) به مقصد عربستان وارد سرخس شده بود، پس از طی مسیر یک‌هزار و ۶۱۰ کیلومتری در شبکه ریلی ایران طی سه روز و نیم از سرخس به بندرعباس رسید. محموله این قطار در ادامه توسط کشتی از بندرعباس به عربستان ارسال خواهد شد.

فورواردری این محموله توسط شرکت فورواردری راه‌آهن حمل‌ونقل انجام شده است.

پیش از این در روز هشتم شهریورماه برای نخستین بار یک رام قطار باری ترانزیت محموله روسی به عربستان به بندر شهید رجایی بندرعباس وارد شد.

انتخاب مسیر بندرعباس برای ترانزیت کالا از روسیه به عربستان سعودی، موجب افزایش درآمد گمرکی کشور و استان، فعال‌تر شدن محوطه‌های تخلیه و بارگیری، رونق حمل و نقل ریلی و افزایش سهم راه‌آهن در ترانزیت کالا و کاهش خطرات ناشی از حمل و نقل جاده‌ای می‌شود.

علاوه بر اهمیت و منافع اقتصادی، تداوم برنامه ای این مسیر ترانزیتی نشان دهنده جهت گیری درست اقتصادی و اقتدار در سیاست خارجی دولت سیزدهم است و پیام امنیت همه جانبه و پیوند منافع مشترک کشورهای مختلف از خزر تا خلیج فارس را تبیین می‌کند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15148

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات