امروز : ۲ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۴:۲۵
صفحه نخست | اجتماعی | ۴۰ اخلالگر نظم عمومی در هرمزگان دستگیر شدند

۴۰ اخلالگر نظم عمومی در هرمزگان دستگیر شدند

اخبار :
منتشر شده در ۲۴ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۹

رئیس پلیس امنیت عمومی هرمزگان از اجرای طرح ضربتی ارتقاء امنیت اجتماعی و دستگیری 40 اخلالگر نظم عمومی در 72 ساعت گذشته در استان خبر داد.

40 اخلالگر نظم عمومی در هرمزگان دستگیر شد

 به گزارش پایگاه خبری قشم، سرهنگ مهدی بشارتی رییس پلیس امنیت عمومی استان هرمزگان امروز در تشریح این خبر اظهار داشت: در راستای طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و امنیت ذهنی و عینی شهروندان و ایجاد امنیت پایدار در محلات،  پنجمین مرحله طرح  ضربتی ارتقاء امنیت اجتماعی با هدف برخورد با مخلان نظم عمومی ، مجرمان و متهمان تحت تعقیب و فراری در قالب طرح محله محور به مدت ۷۲ ساعت در سطح استان اجرا شد.

وی افزود: در این طرح در چند عملیات ضربتی و جداگانه ضمن شناسایی ۴ نفر از اراذل و اوباش سطح های یک تا سه ، مجموعا ۴۰ نفر از مخلان نظم عمومی که برای شهروندان ایجاد مزاحمت می کردند دستگیر و در بازرسی از منازل و مخفیگاه های آنان یک قبضه اسلحه شکاری وینچستر ، تعدادی سلاح سرد از نوع چاقو، ۴۲ کیلو مواد مخدر حشیش و مقداری مشروبات الکلی کشف شد.

این مسئول انتظامی استان با بیان اینکه در این طرح  ۱۱۵ نفر از اقشار آسیب زا نیز جهت عدم بزه احضار و تعهدات لازم اخذ شد، اظهار داشت: متهمان دستگیر شده با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دستگاه قضایی معرفی شدند.

سرهنگ بشارتی از عموم شهروندان و مردم فهیم و قدر شناس استان خواست در صورت مشاهده و برخورد با هرگونه موارد سوء امنیتی مراتب را در اسرع وقت از طریق تلفن ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند تا در کمترین زمان ممکن نسبت به شناسایی و دستگیری مجرمان و پاک سازی محل اقدام گردد.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان هرمزگان خاطر نشان کرد: برابر ماده ۶۱۷ قانون مجازات اسلامی، هرکس به وسیله چاقو یا هرنوع سلاح دیگر تظاهر یا قدرت نمایی کند و یا آن را وسیله مزاحمت اشخاص یا اخاذی یا تهدیدی قرار دهد یا با کسی گلاویز شود، در صورتی که از مصادیق محارب نباشد به حبس از ۶ ماه تا ۲ سال و ۷۴ ضربه شلاق محکوم می گردد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=19678

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *