امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۲۵
صفحه نخست | اجتماعی | شناسایی بزرگترین ناوگان قاچاق سوخت کشور در استان هرمزگان

شناسایی بزرگترین ناوگان قاچاق سوخت کشور در استان هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۱ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۶:۵۷

رئیس کل دادگستری هرمزگان گفت: بزرگترین باند قاچاق سوخت کشور با عضویت بیش از ۲ هزار قاچاقچی و داشتن ناوگان حمل و نقل جاده‌ای شامل بیش از پنج‌هزار کامیون، تریلر و خودروی سوخت بر شناسایی و متلاشی شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مجتبی قهرمانی روز دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه در سومین گردش نظارتی قوه قضاییه اظهار کرد: در حوزه قاچاق سوخت صرفاً کار سنتی نشده و علاوه بر مبارزه در میدان، کار پیشگیری و نرم افزاری هم صورت گرفته است.

وی ادامه داد: بر همین مبنا با استقرار تیم‌های کنترل و نظارت بر توزیع سوخت در جایگاه‌ها و استفاده از دوربین‌های نصب شده در پمپ‌بنزین‌های استان، کامیون‌ها و خودروهای متخلفی که در یک روز ده‌ها بار سوختگیری کرده بودند شناسایی و توقیف شدند.

رئیس کل دادگستری هرمزگان اضافه کرد: حجم سود روزانه این کامیون‌ها از محل قاچاق سوخت حدود ۱۰۰ میلیون تومان بود که در ۱۰ روز اخیر با مجموعه کارهای نظارتی انجام شده موفق به شناسایی این باند سازمان یافته قاچاق سوخت و سرشبکه‌های آن شدیم.

قهرمانی اشاره کرد:‌ قاچاقچیان سوخت در پوشش مغازه‌های تعویض روغنی و مراکز معاینه فنی در حاشیه شهر بندرعباس اقدام به دریافت و انباشت سوخت خودروهای سنگین کرده و سپس از طریق وانت‌های سوخت این سوخت را به شهرستان میناب جهت انتقال به دریا ارسال می‌کردند.

وی یادآور شد: ناوگان حمل و نقل جاده‌ای قاچاقچیان شامل پنج هزار و ۵۹۰ دستگاه کامیون، تریلر و خودروی سواری که در امر قاچاق سوخت در این باند مشارکت داشته‌اند شناسایی شدند که این تعداد خودرو شامل یک هزارو ۳ دستگاه تانکر، ۲ هزارو ۸۶۹ دستگاه کامیون و یک هزارو ۶۷۶ خودروی سواری می‌شود.

خودروهای سوخت‌بر توقیف می‌شوند

رئیس کل دادگستری هرمزگان ابراز کرد:‌ یک خبر بد و شوک آور برای تمام قاچاقچیان سوخت داریم و مراحل قضایی برخورد با قاچاقچیان تکمیل شده و از فردا هزاران دستگاه خودروی سوخت بر دخیل در امر قاچاق در این پرونده توقیف خواهند شد و جریمه‌های سنگینی نیز برای این افراد در نظر گرفته می‌شود.

قهرمانی خاطر نشان کرد:‌ تاکنون افزون‌بر ۲ هزار قاچاقچی و هشت نفر از سرشبکه‌ها و مهره‌های اصلی و اعضای این باند دستگیر شده‌اند و پولشویی کلانی در این خصوص صورت گرفته و به دنبال شناسایی سایر افراد پشت پرده هستیم.

وی تصریح کرد: میلیون‌ها لیتر سوخت قاچاق در این پرونده کشف شده است، حجم تخلف در این پرونده به نحوی بوده که در هر ساعت ۱۸ خودرو و کامیون تنها از یک محل دپو اقدام به تخلیه و بارگیری سوخت می‌کردند و حجم سوخت قابل توجهی قاچاق می‌شده است.

رئیس کل دادگستری هرمزگان اشاره کرد: تور نظارتی عدالت اجتماعی قوه قضاییه بر مبنای نظارت خبرنگاران بر اقدامات دستگاه قضایی و ارزیابی اقدامات در دوره نوین تحول و تعالی دستگاه قضایی برگزار شده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15845

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *