امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۲:۵۶
صفحه نخست | اقتصادی | پیشرفت ۶۰ درصدی مراحل ساخت مدرسه در بشاگرد

پیشرفت ۶۰ درصدی مراحل ساخت مدرسه در بشاگرد

اخبار :
منتشر شده در ۳۰ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۸

ساخت مدرسه وعده داده شده معاون اول رییس جمهور به دانش‌آموزان روستای درشهر بشاگرد ابتدا از سوی بنیاد برکت صورت گرفت اما سازه گرد و خاص در نظر گرفته شده بنیاد برکت قرار است کاربری دیگری پیدا کند و نوسازی مدارس در حال ساخت مدرسه ای دو کلاسه است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، حبیب عیدزاده: اواسط آبان ماه ۱۴۰۱ در سفر معاون اول  رییس جمهور به بشاگرد وعده ساخت یک مدرسه داده شد که پس از پیگیری های متعدد  رسانه ای، بنیاد برکت مشغول به ساخت آن در روستای مذکور شد و در نهایت این سازه پیش ساخته نمایان شد که به نظر می رسد بدلیل عدم تأیید استانداردهای فضای آموزشی، قرار است در قالب پروژه ای فرهنگی مورد استفاده قرار گیرد.

این پروژه که قرار بود در اردیبهشت ماه امسال (۱۴۰۲) به بهره برداری برسد، نه تنها بهره برداری نشد بلکه سازه ای که بنیاد برکت برای این منظور در نظر گرفته بود نیز قرار است کاربری دیگری پیدا کند و نوسازی مدارس هرمزگان خودش ساخت یک مدرسه جدید را آغاز کرد.

حسن اسدالهی  دهیار روستای درشهر  اظهار داشت: آنطور که در روز سفر، معاون اول رئیس جمهور به مردم قول ساخت این مدرسه را داد خوشحالی زیادی از حسن توجه معاون اول و دولت به درخواست مردم در روستاهای محروم را به دنبال داشت و مردم خوشحال از این بودند که در طول تاریخ انقلاب اسلامی مسؤولی بلند پایه از مرکز کشور برای سرکشی حال و احوالات آنان به بشاگرد آمده است.

دهیار روستای درشهر گفت: پس از رسانه ای شدن این موضوع پیمانکار بنیاد برکت به روستا آمد و ساخت این مدرسه را آغاز کرد اما روند ساخت به گونه ای پیش می رفت که این مدرسه در زمان وعده داده شده آماده نشد و به تدریج با آماده شدن قسمتی از سازه مدرسه، مشخص شد که کاربری لازم را برای کار آموزشی ندارد.

دهیار روستای درشهر خاطر نشان کرد: اکنون این مدرسه برای ساخت به نوسازی مدارس واگذار شده است که مراحل ساخت آن در حال انجام است.

مهدی با وقار مدیرکل نوسازی مدارس هرمزگان اظهار داشت: این مدرسه دو کلاسه که با تناسب جمعیتی روستا در نظر گرفته شده است در حال ساخت است که با پیش بینی انجام شده تا دو یا سه هفته آینده به اتمام می رسد.

مدیر کل نوسازی مدارس هرمزگان گفت: اکنون این مدرسه پیشرفت ۶۰ درصدی در مراحل ساخت دارد که با اتمام مراحل ساخت آن در اختیار مردم روستا و دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

از مسؤولان امر انتظار می رود زمانی که معاون اول رییس جمهور دستوری را صادر می کند و موجی از خوشحالی را در میان مردم بوجود می آورد، موضوع دستور داده شده به شکل جدی تر و کارشناسی شده تری دنبال شود تا مردم نسبت به وعده مسؤولان و زمان انجام یک وعده، بی اعتماد نشوند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15801

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *