امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۵۲
صفحه نخست | اجتماعی | نجات سه صیاد چارکی بعد از ۱۲ ساعت سرگردانی بر روی دریا

نجات سه صیاد چارکی بعد از ۱۲ ساعت سرگردانی بر روی دریا

اخبار :
منتشر شده در ۲۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۴۹

 معاون دریایی اداره‌کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، از نجات جان سه صیاد مضطر بندر چارک شهرستان لنگه بعد از ۱۲ ساعت سرگردانی بر روی دریا با تلاش مداوم مرکز جستجو و نجات دریایی استان در ۳۵ مایلی جنوب جزیره کیش خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، اسماعیل مکی زاده روز سه‌شنبه با اشاره به نجات جان سه صیاد مضطر در آب‌های کیش افزود: این صیادان که به علت نقص فنی موتور به مدت ۱۲ ساعت بر روی دریا سرگردان شده بودند با تلاش چهار ساعته مرکز جستجو و نجات دریایی استان نجات و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی در تشریح جزئیات عملیات جستجو و نجات این صیادان بیان کرد: روز گذشته سه صیاد در غرب هرمزگان برای صید عازم دریا شده که به دلیل نقص فنی در موتور و نبود ارتباط تلفنی و رادیویی با منطقه، ساعت‌ها در دریا سرگردان بودند و به‌دنبال طولانی شدن حضور صیادان در دریا و نبود ارتباط تلفنی، روز گذشته ۲۴ مهرماه خانواده این صیادان مفقود شده موضوع را به مرکز جستجو و نجات دریایی هرمزگان اطلاع دادند.

مکی‌زاده خاطرنشان کرد: پس از دریافت خبر مفقودی بلافاصله ناجی ۱۶ از جزیره کیش عملیات جستجو و نجات را آغاز کرد و در یک پایش چهار ساعته و یدک کردن قایق آن‌ها به محل امن، افراد در سلامت کامل برای انتقال به بندر چارک به قایق همیار ناجی تحویل داده شدند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15670

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *