امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۵۴
صفحه نخست | سیاسی | شورای اسلامی شهر بندرعباس با چهار درخواست خواهرخواندگی بندرعباس موافقت کرد

شورای اسلامی شهر بندرعباس با چهار درخواست خواهرخواندگی بندرعباس موافقت کرد

اخبار :
منتشر شده در ۲۴ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۳:۰۸

در نود و هفتمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر بندرعباس با چهار درخواست خواهرخواندگی بندرعباس از سوی کشورهای همسایه موافقت شد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، بنابر اعلام شهرداری بندرعباس در طی یک سال گذشته چهار درخواست خواهرخواندگی از شهرهای کشورهای همسایه از سوی نمایندگی وزارت خارجه در بندرعباس به شهرداری ابلاغ شد که به ترتیب از سوی چهار شهر بندری آکتائو کشور قزاقستان، آستاراخان کشور روسیه، کراچی کشور پاکستان و بمبئی کشور هند درخواست شده بودند. این چهار درخواست پس از بررسی های اولیه در مورد وجه اشتراک شهرها و چرایی انتخاب و تهیه گزارش های توجیهی برقراری رابطه خواهرخواندگی برای اخذ مجوز به کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر بندرعباس ارجاع شدند.

مریم پاسالار مدیر ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندرعباس در این زمینه توضیح داد: در جلسه مشترکی که چندی پیش با اعضای کمسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر برگزار شد در خصوص دلایل و مزایای خواهرخواندگی با شهرهای مذکور بحث و گفت وگو شد و با موافقت اعضای کمیسیون، این درخواست ها برای کسب مجوز رسمی به جلسه علنی شورای اسلامی شهر ارجاع شدند.

وی عنوان کرد: در جلسه علنی شورای اسلامی شهر در مورد فلسفه خواهرخواندگی و مزایای آن برای شهر بندرعباس سوالاتی پرسیده شد و پس از بررسی های لازم و بحث و گفتگو در این راستا، این درخواست ها به رأی گذاشته شد که با کسب حداکثر آرا به تصویب رسید.

پاسالار خاطر نشان کرد: قرارداد خواهرخواندگی نوعی ارتباط دوستانه به منظور افزایش تعاملات بین المللی و توسعه روابط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و آموزشی است که سبب آشنایی بیشتر با آداب و سنن شهرها و جذب گردشگر می شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15627

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *