امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۴
صفحه نخست | اقتصادی | تشریح استاندار هرمزگان از آخرین وضعیت طرح ملی مسکن

تشریح استاندار هرمزگان از آخرین وضعیت طرح ملی مسکن

اخبار :
منتشر شده در ۱۳ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۰۴

 استاندار هرمزگان، آخرین وضعیت طرح نهضت ملی مسکن را تشریح کرد و گفت: تعهد استان در حوزه طرح نهضت ملی مسکن ۶۵ هزار و ٩۵٠ واحد مسکونی است که زمین تخصیص یافته برای اجرای این طرح قابلیت احداث ٨١ هزار و ۵٩٣ واحد دارد و به لحاظ درصدی ١٢٣ درصد زمین مورد نیاز طرح تخصیص یافته و بیش از تعهد استان است.

به گزارش پایگاه خبری قشم، از اداره‌کل روابط عمومی استانداری هرمزگان، مهدی دوستی روز شنبه در نشست شورای عالی مسکن که با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور برگزار شد، در تشریح عملکرد استان هرمزگان در حوزه اجرای طرح نهضت ملی مسکن، طرح بازآفرینی شهری و طرح احداث شهرهای جدید ساحلی استان پرداخت.

دوستی در نشست شورای عالی مسکن بیان کرد: از تعداد ۶۶ هزار واحد مسکونی تعهد استان هرمزگان، برای حدود ۶٠ هزار واحد پروانه صادر شده که در مراحل مختلف ساخت قرار دارند.

وی با اشاره به تخصیص واحدهای مسکونی به طرح نهضت ملی مسکن و طرح جوانی جمعیت نیز بیان کرد: در طرح نهضت ملی مسکن ٢۵ هزار واحد انفرادی و ١۴ هزار و ۵٠٠ واحد نیز به صورت گروهی تخصیص یافته است که نماینده عالی دولت در استان هرمزگان تصریح کرد: در طرح جوانی جمعیت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور است، سه هزار و ۴۱۶ واحد به صورت انفرادی و گروهی تخصیص یافته است، مجموع واگذاری انفرادی و گروهی استان در این ٢ طرح افزون بر ۴٣ هزار واحد است.

دوستی با اشاره به تعهدات بانک‌ها در زمینه تخصیص تسهیلات مسکن نیز گفت: از ١٩ هزار ٩٣١ واحد ثبت شده، قرارداد دریافت تسهیلات ۱۶ هزار و ۳۹۳ واحد منعقد شده که از این تعداد، تسهیلات برای ١۴ هزار ٧٩۶ واحد پرداخت شده است؛ در حوزه تسهیلات، بانک مسکن استان بهترین همکاری را با طرح نهضت ملی مسکن داشته است.

وی همچنین با اشاره به طرح زمین مانده مسکن مهر در دولت‌های گذشته اظهار کرد: هفت هزار واحد مسکن مهر نیمه تمام در استان باقی مانده که از این تعداد پنج هزار و ۸۰۰ واحد در ٢ سال اخیر به پایان رسیده و تحویل مردم شده است و یکهزار و ۹۸ واحد نیز واحد آماده افتتاح شده و در سفر رئیس جمهور به استان به بهره‌برداری رسمی خواهند رسید.

استاندار هرمزگان گفت: در حوزه روبنایی و زیربنایی هم کارهای خوبی در استان صورت گرفته و به صورت همزمان کار ساخت مدارس، ایستگاه پلیس و مساجد نیز آغاز شده، در حوزه خدمات زیربنایی ۴٨ پروژه داریم که ٢٨ پروژه انجام شده و ٢٠ پروژه در حال انجام است.

وی با اشاره به اینکه استان هرمزگان در چند سال اخیر شاهد چند زلزله بالای ۶ بیشتر وچهال سیل بزرگ بوده است، ادامه داد: به موازات اجرای طرح‌های استان، چهار هزار و ۶۶ واحد مسکونی که در سیل و زلزله آسیب دیده بودند، بهسازی شد و پنج هزار و ۴۰۰ واحد نیز در سال‌های ۱۴٠١ و ١۴٠٢ ساخته و تحویل مردم شده است.

دوستی گفت: در حوزه بافت فرسوده در سطح استان اقدامات مناسبی انجام و طرح‌های مختلفی اجرایی شده که بازگشایی معابر در محلات از این دست اقدامات است؛ همچنین در حوزه سنددار کردن منازل مسکونی در بافت‌های فرسوده نیز پنج هزار و ۷۱۷ پرونده تشکیل شده که سه هزار و ۳۷۰ پرونده به نفع مردم سند صادر شده است.

وی در ادامه با اشاره به برنامه دولت در استان برای ایجاد شهرهای جدید ساحلی اظهار کرد: باتوجه به ظرفیت عظیم سواحل مکران، خلیج‌فارس و دریای عمان تمرکز ویژه بر احداث شهرهای جدید در جوار این سواحل شده است.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: ٢ شهر جدید را به پیش برده‌ایم که همراهی وزارت راه را نیز در کنار خود داشته است، در شهر جدید خلیج‌فارس به دنبال احداث شهری ساحلی و مدرن با معماری ایرانی اسلامی هستیم که در صورت تخصیص بودجه می‌توان وارد مرحله عملیات اجرایی شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16332

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *