امروز : ۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ساعت ۱۲:۱۳
صفحه نخست | اقتصادی | آغاز فصل صید میگو در آب‌های هرمزگان

آغاز فصل صید میگو در آب‌های هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۱۹

به گزارش پایگاه خبری قشم، محمد جوانمرد معاون صید و بنادر ماهیگیری شیلات هرمزگان گفت: صیدگاه میگو به صورت یکپارچه از منطقه کوهستک شهرستان سیریک تا منطقه درگهان در شهرستان قشم است.

جوانمرد با اشاره به نقش مهم صید و صیادی اصولی و استفاده از ادوات صید مجاز در حفظ دخایر آبزیان گفت: برنامه‌ریزی برای حضور منظم و به موقع نیرو‌های حفاظت منابع، استفاده از مشارکت صیادان میگوگیر، بازدید منظم کارشناسان صید و کارشناسان پژوهشکده از عملیات صیدشناورها، جلوگیری ازصید شناور‌ها در شب و خارج از زمان تعیین شده است.

وی با بیان اینکه در فصل صید میگو تنها شناور‌های کلاس لنج صیادی میگو گیر مجاز به فعالیت صید میگو هستند گفت:البته شاهد حضور تعدادی از شناور‌های کلاس قایق به عنوان شناو‌های جمع آوری کننده صید میگو در این فصل در کنار شناور‌های لنج خواهیم بود.

معاون صیدو بنادر ما هیگیری شیلات هرمزگان با بیان اینکه براساس برآورد‌های پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان پیش بینی می‌شود میزان صید امسال بیش از هزارو پنجاه تن است که از این میزان بر اساس پیش بینی‌های اعلام شده حدود ۶۰۰ تن میگو درشت و بالغ بر ۴۵۰ تن میگوی ریز را شامل می‌شود.

او گفت:حدود ۲۰۰فروند لنج صیادی میگو گیر و حدود دوهزار و پانصد نفر صیاد در فصل صید میگوی امسال مشارکت دارند.

۴۰ درصد صید آب‌های جنوب کشور در هرمزگان است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15066

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *