امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۳
صفحه نخست | دسته‌بندی نشده | رییس دانشگاه علوم پزشکی خبرداد: استخدام ۹۰ بهورز در استان هرمزگان

رییس دانشگاه علوم پزشکی خبرداد: استخدام ۹۰ بهورز در استان هرمزگان

منتشر شده در ۱ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۸:۲۷

به گزارش پایگاه خبری قشم، «دکتر غلامعلی جاودان»، رئیس این دانشگاه در این مورد گفت: در نظـر داریم جهت تـامین نیـروی انسـانی بهورز، تعـداد ۹۰ نفـر از افـراد واجد شـرایط را در سـال جـاری بـه منظـور انجـام خـدمت در خانـه‌هـای بهداشـت مـورد نیـاز خود، جذب کنیم.

دکتر جاودان افزود: استخدام این نیروها از طریق برگزاری آزمون کتبی، مصاحبه، انجام مراحل گزینش و همچنین طی نمودن دوره آموزش بهورزی خواهد بود.

دکتر جاودان با تاکید بر اینکه بهورز باید بومی، ساکن روستای محل خدمت و دارای تاییدیه شورا باشد اظهار داشت: دوره آموزش بهورزان دو ساله شامل یک سال آموزش تئوری و عملی و یک سال مهارت آموزی می باشد که پس از پایان دوره مدرک کاردانی بهورزی به دانشجویان اعطا می‌شود.

گفتنی است که پیش از این رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اعلام کرده بود: در حال حاضر مجوز پذیرش و تربیت ۳۰۸ بهورز دریافت کردیم که ۹۰ نفر مصاحبه و گزینش شده‌اند و ۹۰ نفر در مهرماه مراحل پذیرش و مصاحبه آنها انجام می شود و ۱۲۸ نفر به جایگزینی بهورزان بازنشسته در سال ۱۴۰۶ جذب خواهند شد.

به گفته دکتر جاودان با جذب این نیروها، نیاز فعلی دانشگاه به بهورز مرتفع می‌شود و در طی سال‌های آتی برای خانه های بهداشت جدید و همچنین به جایگزینی بهورزان خروجی (بازنشسته، از کار افتاده، ترک خدمت و غیره) برنامه جذب بهورز برنامه ریزی خواهیم کرد.

دکتر جاودان گفت: بهورزان پایه و اساس برنامه های شبکه بهداشت و درمان استان هستند و در روستاها تمام برنامه های بهداشتی با محوریت آنان انجام شده و می شود که ثمره آن کاهش چشمگیر مرگ و میر و افزایش متوسط سن افراد و سن امید به زندگی بوده است.

وی افزود: تعداد زیادی از خانه های بهداشت در دو سال اخیر وارد مرحله بهره برداری و تعداد زیادی تکمیل، تجهیز و تعمیر شده اند و نیاز اساسی به جذب بهورزان بومی ساکن روستا وجود داشت تا بنیه این حوزه تقویت شود که این امر محقق شد.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15836

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *