امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۴۰
صفحه نخست | اجتماعی | پوشاک سنتی بانوان غرب هرمزگان باید دارای نشان تجاری شود

پوشاک سنتی بانوان غرب هرمزگان باید دارای نشان تجاری شود

منتشر شده در ۲۵ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۳۱

 سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بندرلنگه گفت: پوشاک سنتی زنان غرب هرمزگان باتوجه به زیبایی و طراحی خاصی که دارد، باید دارای نشان و کد تجاری شود تا گردشگران و علاقه‌مندان با آرامش خاطر بیشتری نسبت به خرید اقدام کنند. که برنامه‌هایی برای این منظور آغاز شده است.

به گزارش پایگاه خبری قشم،  زینب فروتن با اشاره به اینکه برنامه‌هایی برای این منظور آغاز شده است، افزود: نخستین گام در این مسیر تعامل با مسوولان و ایجاد هماهنگی بین بخشی است که تلاش داریم با کمک فرمانداران به نقطه مطلوبی در این زمینه برسیم.

وی ادامه داد: علاوه‌بر آن باید نسبت به آموزش روش‌های بازاریابی به صنعتگران پوشاک سنتی در این منطقه اقدام شود که دراین راستا نیز اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بندرلنگه درحال برنامه‌ریزی است و امید می‌رود نتایج مطلوبی حاصل شود.

سرپرست اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی بندرلنگه همچنین با اشاره به اینکه بخشی از مشتریان صنعتگران پوشاک سنتی بانوان غرب هرمزگان در کشورهای حاشیه جنوبی خلیج‌فارس زندگی می‌کنند، اظهار کرد: می‌توان از این ظرفیت نیز برای توسعه بازار فروش استفاده کرد.

فروتن با اشاره به اینکه انتظار است در حفظ ، احیا و احترام به فرهنگ بومی هرمزگان به‌ویژه در حوزه پوشش و عرضه آن به بازارهای داخلی و خارجی توجه بیشتری شود، اشاره کرد: حفظ پوشاک سنتی هرمزگان زنان به‌ویژه زنان غرب هرمزگان، نشان دهنده اهتمام حاملان فرهنگ به داشته‌های هویتی خویش است که باید این را تقویت و به آن افتخار کرد.

وی گفت: البته در این راستا مشکلاتی نیز وجود دارد که باید با همکاری و تعامل و تعاون بین بخشی و همکاری جامعه محلی و مسوولان برطرف کرد.

هرمزگان یکی از مناطقی است که پوشش آن به نوعی خاص از تن پوش خلاصه نمی‌شود بلکه از تن پوش، حجاب و روسری گرفته تا زیورآلات را شامل می‌شود.

نقش و نگارهای زیبا در لباس‌های بندری وتن پوش مردم هرمزگانی به‌ویژه پوشش زنان بکار رفته است و به‌دلیل زیبایی بی‌نظیرش و کامل بودن در حجاب آنان در کمتر استانی چنین زیبایی یافت می‌شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15652

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *