امروز : ۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۴:۴۶
صفحه نخست | اخبار قشم | برگزاری آیین افتتاح نیروگا خورشیدی خانگی در جزیره هرمز

برگزاری آیین افتتاح نیروگا خورشیدی خانگی در جزیره هرمز

منتشر شده در ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۴:۵۰

به گزارش  پایگاه خبری قشم، آیین افتتاح نیروگاه های خورشیدی به مناسبت هفته دولت در جزیره هرمز با حضور فرماندار شهرستان بندرعباس، قائم مقام کمیته امداد استان هرمزگان و سایر مسئولین در شهرک ولایت این جزیره برگزار گردید.

حسن زامیران، قائم مقام کمیته امداد استان هرمزگان در این آیین گفت: رویکرد کمیته امداد از راه اندازی نیروگاه های خورشیدی خانگی، توانمند سازی، خوداتکایی و کسب درآمد پایدار برای خانواده های نیازمند تحت حمایت این نهاد است که در همین راستا به مناسبت هفته دولت، تعداد ۴۳ واحد نیروگاه خورشیدی خانگی ۵ کیلو واتی ویژه مددجویان این نهاد در جزیره هرمز افتتاح و بهره برداری رسید.

زامیران افزود: هزینه احداث این تعداد نیروگاه خورشیدی بالغ بر پنج میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان شده است که از اعتبارات کمیته امداد و تسهیلات قرض الحسنه بانک ملی جزیره هرمز به مددجویان تامین شده است.

قائم مقام کمیته امداد استان هرمزگان با اجرای چنین طرح‌هایی، خانواده های تحت حمایت می‌توانند از درآمد پایدار برخوردار شوند، اظهار داشت: کمیته امداد استان هرمزگان از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون ۳۷۲ واحد نیروگاه خورشیدی ۵ کیلو واتی برای خانواده‌های نیازمند در سراسر استان هرمزگان احداث و راه‌اندازی کرده است.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=14074

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *