امروز : ۲۹ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۵:۰۶
صفحه نخست | اجتماعی | سال گذشته ۱۴۰ میلیون دوز مکمل دارویی در بین شهروندان استان توزیع شد

سال گذشته ۱۴۰ میلیون دوز مکمل دارویی در بین شهروندان استان توزیع شد

منتشر شده در ۱۱ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۲۱

به گزارش پایگاه خبری قشم، دکتر غلامعلی جاودان در تشریح این مکمل ها اظهار داشت: مکمل های دارویی شامل قطره های مولتی ویتامین، قطره ویتامین AD ، قرص آهن، قرص ویتامین D ، قرص کلسیم و غیره جهت گروه های هدف دانش آموزان دختر و پسر، مادران باردار و کودکان خردسال توزیع می شود.

وی در ادامه افزود: توصیه می شود زیر نظر کارشناس بهداشت مصرف مکمل های دارویی که در رشد و نمو و سلامت فرد موثر است، استفاده شود همچنین مواد غذایی مناسب مانند شیر، تخم مرغ، سبزیجات، حبوبات، غلات کامل که سرشار از انواع ویتامین است، مصرف شود.

دکتر جاودان همچنین اظهار داشت: به دلیل مراجعه دیرهنگام والدین جهت انجام غربالگری در سنین کودکی، متاسفانه برخی بیماری های مادرزادی نظیر لب شکری، اوتیسم، اختلالات شنوایی، ژنتیک دیر شناسایی می شود که در بزرگسالی عواقب جبران ناپذیری را موجب خواهد شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان به همه والدین توصیه کرد: به جهت حفظ سلامت خود و فرزندانتان  به خانه های بهداشت، پایگاه های سلامت، مراکز جامع سلامت در مناطق روستایی و شهری مراجعه و خدمات رایگان دریافت نمایند چرا که مراجعه زودهنگام سبب شناسایی به موقع بیماریهای مادرزادی کودکان و انجام اقدامات درمانی لازم برای کودک در سن مناسب می شود،تامین تجهیزات مورد نیاز این کودکان، نظیر سمعک  از طریق مکاتبه با ارگان های مرتبط انجام خواهد شد.

دکتر جاودان در تبیین موضوع توزیع مکمل های دارویی و قرص هایی که برای قد و رشد دانش آموزان ضروری است اظهار داشت: با برنامه ریزی انجام شده مقرر است در مدارس دخترانه متوسطه اول و دوم قرص های آهن  و ویتامین D توزیع شود و در مدارس پسرانه متوسطه اول و دوم مکمل دارویی ویتامین D توزیع شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=14099

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *