امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۱:۵۴
صفحه نخست | اقتصادی | طرح ساخت و نصب سه فروند اسکله شناور گردشگری بنادر غرب در آستانه بهره‌برداری

طرح ساخت و نصب سه فروند اسکله شناور گردشگری بنادر غرب در آستانه بهره‌برداری

اخبار :
منتشر شده در ۱۵ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۹:۳۱

به گزارش پایگاه خبری قشم، مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان گفت: در راستای ایفای نقش مسوولیت‌های اجتماعی سازمان بنادر و دریانوردی، طرح ساخت و نصب سه فروند اسکله شناور گردشگری بنادر غرب استان در دستورکار قرار گرفت که با پایان و نصب ۲ فروند از این اسکله‌ها، ۸۰ درصد پیشرفت حاصل شده است.

مرتضی سالاری افزود: این طرح با اعتباری افزون بر ۴۵۰ میلیارد ریال در دور دوم سفر رییس جمهور به استان هرمزگان به‌طور رسمی به بهره‌برداری می‌رسد.

به گفته مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان؛ جنس بدنه این اسکله‌ها از فولاد دریایی بوده و تمام مراحل طراحی و ساخت نیز توسط متخصصان داخلی در مدت یک سال طراحی و ساخته شده است.

سالاری افزود: با اتمام و نصب اسکله‌های گردشگری بنادر کنگ و لنگه و اجرای فوندانسیون اسکله گردشگری بندر مقام این طرح ۸۰ درصد پیشرفت داشته است.

مدیر بنادر و دریانوردی غرب هرمزگان خاطرنشان کرد: با نصب کامل اسکله شناور گردشگری بندر مقام تا اواخر آبان ماه جاری، طرح ساخت و نصب سه فروند اسکله شناور گردشگری به‌طور ۱۰۰ درصد آماده بهره‌برداری خواهد بود.

به گفته وی؛ انجام این طرح‌ها می‌تواند گام موثری در توسعه گردشگری دریایی، اقتصاد دریا محور و ایجاد اشتغال پایدار ساحل نشینان این منطقه ایجاد شود.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16387

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *