امروز : ۹ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۶:۰۵
صفحه نخست | اجتماعی | اتصال به خط انتقال سد جگین؛ کوه‌حیدر در اولویت آبرسانی

اتصال به خط انتقال سد جگین؛ کوه‌حیدر در اولویت آبرسانی

منتشر شده در ۱۰ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۲۰:۲۳

مدیر عامل آب وفاضلاب هرمزگان گفت : روستای کوه‌حیدر بشاگرد یک از روستاهای اولویت دار برای انجام آبرسانی است که بایدبه پروژه خط انتقال آب از سد جگین به شهر سردشت وصل شود.

به گزارش پایگاه خبری قشم، عبدالحمید حمزه پور مدیر عامل آبفای هرمزگان با بیان اینکه استان هرمزگان یکی از استانهای گرم وخشک است که بسیاری از مناطق آن از دیرباز با کمبود آب های سطحی و زیر زمینی مواجه هستند، اظهار داشت: در برخی از شهرستانهای استان مانند غرب هرمزگان ما چیزی به نام آبهای سطحی و زیر زمینی نداریم و بشاگرد در شرق که منطقه کوهستانی است فاقد حتی یک دشت آبی است.

وی افزود : ما در شهرستان بشاگرد دشت آبی که بخواهیم از آن  چاه برای آبرسانی روستاها حفرکنیم نداریم و آب در شهرستان بشاگرد و روستاهای آن اغلب به بارندگی ها معطوف است که آبهای ناشی از بارندگی ها بین ۶ ماه تا یک سال بیشتر دوام ندارند.

حمزه پور گفت: دولت در شهرستان بشاگرد دو پروژه بزرگ را در دست دارد که یکی از آنها مربوط به طرح آبرسانی از سد جگین است که آبرسانی از آن تا مرکز شهرستان و شهر سردشت رسیده و به بیش از ۲۰ روستا نیز در طول مسیر از این طرح آبرسانی شده است.

مدیر عامل آب و فاضلاب هرمزگان عنوان کرد: پروژه بعدی آبرسانی در بشاگرد مربوط به سد سهران برای روستاهای شمالی و شرقی  است  که از این پروژه آب را به مرکز شهر گوهران و روستاهای در مسیر خط انتقال  انجام داده ایم.

حمزه پور با بیان اینکه بشاگرد منطقه ای سخت و صعب العبور است، تصریح کرد: برای دو پروژه آب رسانی از سد جگین و سد سهران و انجام پروژ های خطوط آنتنی انتقال آب به روستاها  اعتبارات بسیار هنگفتی را می طلبد و بسیاری از روستاها با سرانه های اعتباری ما قابل قیاس نیستند وبا توجه به اینکه در سایر نقاط استان هم پروژه های آبرسانی دیگر برای انجام وجود دارد، انجام آنها  باید بر اساس شاخص های اعتباری استان انجام شوند.

وی با اشاره به بی آبی در روستای کوه حیدر بشاگرد گفت: این روستا از روستاهای اولویت‌دار برای انجام آبرسانی است که باید به پروژه خط انتقال آب از سد جگین به شهر سردشت وصل شود.

مدیرعامل آب و فاضلاب هرمزگان بیان کرد: برای این روستا ما هرکاری که نیاز بوده است از حفر چاه در روستا تا آبرسانی از چشمه و به صورت سیار انجام داده ایم و امیدوار هستیم که با تامین اعتبارات آبرسانی برای استان که اعتبارات هنگفتی نیز است، آبرسانی از سد جگین را برای پایدار بودن آب این روستا به سرانجام برسانیم.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=16257

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *