امروز : ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۳:۳۵
صفحه نخست | اجتماعی | آغاز توزیع واکسن آنفولانزا در داروخانه‌های هرمزگان

آغاز توزیع واکسن آنفولانزا در داروخانه‌های هرمزگان

منتشر شده در ۱۴ شهریور ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۳۸

به گزارش پایگاه خبری قشم، حامد فلاح گفت: توزیع واکسن‌های خارجی اینفلووَک (INFLUVAC) تولید هلند با قیمت ۲۹۶ هزار و ۵۰۰ تومان و وَکسی‌گریپ (Vaxigrip) تولید فرانسه با قیمت ۲۵۱ هزار و ۵۰۰ تومان از نیمه دوم شهریور در داروخانه‌ها آغاز می‌شود.

سرپرست حوزه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: اکنون تزریق واکسن ایرانی فلوگارد برای افراد بالای ۱۸ سال و واکسن‌های هلندی و فرانسوی برای سنین ۶ ماه به بالا مورد تایید است.

حامد فلاح بهترین زمان تزریق واکسن را از ۱۰ شهریور تا ۱۰ آبان اعلام کرده و گفت: درصورت تزریق نکردن واکسن در زمان مناسب، تزریق آن تا پایان آذر و حتی دیرتر نیز بخصوص در افراد پرخطر توصیه می‌شود.

او گفت: بهتر است تمام افراد بالای ۶ ماه واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند، ولی در صورت کمبود کودکان ۶ ماه تا ۵ سال، بزرگسالان بالای ۵۰ سال، افراد دارای بیماری زمینه‌ای ریوی، قلبی، کبدی، خونی، دیابت، متابولیک و عصبی، افراد دارای نقص سیستم ایمنی و بیماران پیوندی، زنان باردار یا افرادی که قصد بارداری در فصول سرد سال را دارند، سالمندان ساکن در خانه سالمندان و افراد بسیار چاق با شاخص توده بدنی (BMI) بالای ۴۰ در اولویت هستند.

سرپرست حوزه معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: واکسن ایرانی فلوگارد ۳۰ درصد اثربخشی بیشتر داشته و میزان آنتی‌ژن آن سه برابر بیشتر از سایر واکسن‌ها بوده وپاسخ ایمنی قوی‌تری ایجاد می‌کند.

فلاح از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه گران‌فروشی در این زمینه، مراتب را از طریق شماره ۱۹۰ و یا حضوری به اطلاع معاونت غذا و دارو اطلاع دهند.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=14231

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *