امروز : ۴ مرداد ۱۴۰۳ ساعت ۰:۴۷
صفحه نخست | اقتصادی | استقبال دولت از مشارکت بخش خصوصی برای احداث شهر مدرن ساحلی خلیج‌فارس در هرمزگان

استقبال دولت از مشارکت بخش خصوصی برای احداث شهر مدرن ساحلی خلیج‌فارس در هرمزگان

اخبار :
منتشر شده در ۹ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۴

 استاندار هرمزگان ضمن استقبال از مشارکت بخش خصوصی برای احداث شهر مدرن و ساحلی خلیج‌فارس گفت: برای سرعت دادن به کارهای مرتبط با این شهر نیاز است از طریق بسته‌های سرمایه‌گذاری و جذب ‌سرمایه‌های بخش خصوصی از ظرفیت این بخش استفاده کرد.

به گزارش پایگاه خبری قشم، مهدی دوستی شامگاه شنبه در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه هرمزگان، با تاکید بر اینکه سکونتگاه‌های جدید ساحلی یکی از نیازهای اصلی کشور است، افزود: مهم‌ترین شهر ساحلی که باید بر روی آن تمرکز شود شهر ساحلی خلیج‌فارس در مجاورت بندرعباس است.

وی بیان کرد: شهر ساحلی خلیج‌فارس یک شهر ملی با ویژگی‌های خاص است و تاکید داریم شهری مدرن و ویژه باشد که بتواند خود را به عنوان یک شهر شاخص در سطح کشور و منطقه معرفی کند.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان اظهار کرد: با توجه به طرحی که برای این شهر آماده شده می‌توان این آرزوی ملی را به حقیقت تبدیل کرد و شهری مدرن تاسیس کرد.

وی با تاکید بر اینکه این شهر بستر توسعه خواهد بود و تمام مدیران مرتبط باید برای اجرای این طرح همت داشته باشند، تصریح کرد: برای سرعت دادن به کارها نیاز است از طریق بسته‌های سرمایه گذاری و جذب سرمایه‌های بخش خصوصی از ظرفیت این بخش نهایت استفاده را کرد.

دوستی یادآورشد: در حوزه اعتبارات مرتبط با طرح‌های پژوهشی باید بیشترین اعتبارات صرف مطالعات در خصوص زنجیره‌های ارزش و مهارت ورزی در صنایع باشد تا بتوان بر آن اساس مشکلات این حوزه را کم و به توسعه اشتغال و کارآفرینی کمک کرد.

وی موازی کاری در طرح‌های پژوهشی را یک آفت برشمرد و اظهار کرد: دستگاه‌هایی که مطالعات مشترک در خصوص موضوعات یکسان دارند باید از موازی کاری خودداری کرده و از نتایج مطالعات و طرح‌های پژوهشی یکدیگر استفاده کنند تا بودجه مرتبط با طرح‌های پژوهشی به نیازهای اساسی استان در حوزه تحقیق و پژوهش تخصیص یابد.

در این نشست پنج دستور کار از جمله بررسی و تصویب طرح امکان سنجی و مکان‌یابی سکونتگاه‌های جدید ساحلی، تصویب و توزیع اعتبارات کمک‌های فنی و اعتباری سال ۱۴۰۲، بررسی و تصویب طرح‌های پژوهشی بند(ج) تبصره ۹ قانون بودجه سال جاری، توزیع اعتبار حاصل از فروش اموال منقول و غیرمنقول دولتی و تعیین کاربری یک قطعه زمین در پارسیان مورد بررسی قرار گرفت.

اشتراک گذاری خبر :
https://newsqeshm.ir/?p=15109

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات